Materiał Partnera

Tworzenie unikatowych opakowań dzięki wykrojnikom płaskim

Tworzenie unikatowych opakowań dzięki wykrojnikom płaskim
Większość produktów dostępnych w sprzedaży umieszczanych jest w specjalnie przygotowanych opakowaniach. Stanowią one nie tylko możliwość łatwego i wygodnego transportowania rozmaitych artykułów, ale często wykorzystywane są jako element charakterystyczny dla danej marki. Konieczne jest jednak w tym wypadku stworzenie unikatowego opakowania, w czym pomagają wykrojniki płaskie. Czym dokładnie są?

Precyzyjnie wycięty wzór na tekturze

Do najczęściej spotykanych opakowań zaliczają się niewątpliwie te, które tworzy się m.in. ze stosunkowo wytrzymałej tektury. Jest ona tanim materiałem, zapewniającym jednocześnie pożądaną trwałość, ale przede wszystkim także możliwość modyfikacji kształtu. W tym zakresie należy jednak pamiętać o zachowaniu precyzji i powtarzalności – jest to możliwe dzięki zastosowaniu wykrojników płaskich. Ich przygotowanie również musi zostać zrealizowane bardzo dokładnie i rzetelnie, dlatego specjalistyczne firmy świadczące takie usługi używają do tego celu lasera.

Po stworzeniu wykrojnika płaskiego o kształcie odpowiadającym projektowi, wycina się za jego pomocą pożądany wzór na arkuszu tektury. W ten sposób powstają gotowe do złożenia opakowania tekturowe do rozmaitych produktów. Jednym ze sprawdzonych przedsiębiorstw dysponujących nowoczesnym parkiem maszynowym do realizacji wykrojników, jest firma Laser Line. Przygotowane przez nią płaszczyzny doskonale sprawdzają się przy wycinaniu kształtów w tekturze, ale nie tylko. Jakie jeszcze czynności można przeprowadzić z użyciem wykrojników płaskich?

Nie tylko wycinanie – kiedy jeszcze sprawdzą się wykrojniki?

Wykrojnik do wycinania kształtów w tekturze to element, który zakończony jest specjalnymi ostrzami. Ułatwia to i przyspiesza prace w zakresie przygotowywania opakowań tekturowych. Wykrojniki płaskie mogą być jednak przydatne nie tylko w wycinaniu, ale też np. przy perforowaniu. Ostrza są w tym wypadku w odpowiednich odstępach przerywane, co pozwala uzyskać charakterystyczne punkty na opakowaniach, ułatwiające odrywanie lub zagięcie i tym samym przygotowanie pudełka w ostatecznej jego formie.

Tekturę można też poddać bigowaniu, czyli przystosowaniu jej do łatwiejszego zginania. W przypadku bigowania również doskonale sprawdzają się wykrojniki płaskie. Różnią się jednak one ostrzami od płaszczyzn stosowanych do wycinania i perforacji. W każdym z wariantów wykrojniki dają jednak możliwość przygotowania unikatowego opakowania np. z tektury. Warto o tym pamiętać – estetyczne pudełko z pewnością będzie jednym z elementów, które zwrócą uwagę potencjalnych nabywców danego produktu.

Opracowanie:
Łódź, Nowe Sady 4
tel. 42 651 00 09
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz