Artykuł sponsorowany

Tworzenie tarasu z kostki brukowej

Tworzenie tarasu z kostki brukowej

Tarasy domów jednorodzinnych tworzy się z różnych materiałów. Popularne są zarówno deski kompozytowe, wylewki betonowe i nakładane na nie płyty kamienne, jak i też kostki brukowe. W ostatnim przypadku nie trzeba jednak tworzyć tarasu ze zwykłej kostki przemysłowej szarej. Wybrać można również kostki postarzane, kostki w stylistyce śródziemnomorskiej czy też kostki w formie modnych surowych płyt. Pomysłów na taras brukowany jest zatem wiele.

Rodzaje tarasów z kostki brukowej

Tarasy z kostek brukowym mogą być naprawdę różnorodne. Można je tworzyć równo z poziomem trawnika lub na delikatnym podwyższeniu. Popularne są również tarasy „stożkowe” z kilkoma długimi stopniami schodów wokół. Większe konstrukcje mogą zaś być owalne czy też wielopoziomowe. Bez problemu można zatem stworzyć z kostki brukowej taras w stylu dworskim, nowoczesnym, skandynawskim, industrialnym, śródziemnomorskim czy też wiejskim. Wszystko zależy od formy tarasu, zastosowanej przy nim roślinności, a także od ważnej małej architektury ogrodowej. Nie bez znaczenia jest również sama estetyka kostek.

Kostki brukowe na taras tworzone są naprawdę w różnych wersjach. Spotkać można się z kostkami minimalistycznymi, kostkami szarymi przemysłowymi, kostkami specjalnie postarzanymi i łupanymi, a także tymi, które pozwolą stworzyć taras w wersji mozaikowej. Dodatkowo producenci oferują brukowe obrzeża tarasowe czy też niebywale modne wielkoformatowe płyty z bruku. To z nich można tworzyć wyjątkowe nowoczesne konstrukcje niczym z najlepszych architektonicznych magazynów.

Dlaczego kostka brukowa na taras to dobry pomysł?

Specjalnie przygotowane kostki brukowe tarasowe nie tylko pozwolą w szybki sposób przejść całą inwestycję, ale także pomogą w zoptymalizowaniu całego budżetu. Zaletą ich stosowania jest również to, iż gwarantują tworzenie konstrukcji niebywale stabilnej i odpornej na warunki zewnętrzne. Wysokiej klasy kostki brukowe ułożone przez doświadczonych specjalistów będą w stu procentach odporne na wilgoć i wodę, a także korozję biologiczną. Liczyć można też na brak blaknięcia kostek oraz na ich samooczyszczenie podczas deszczu.

Kolejnymi zaletami kostek brukowych na taras jest ich antypoślizgowość, możliwość prostego montażu do ich podłoża np. drewnianych altanek z baldachimem, a także długoletnia wytrzymałość. Wszystkie te zalety powodują, iż dzisiaj z kostek brukowych chętnie układa się też przydomowe parkingi, podjazdy, chodniczki i ścieżki. Takimi robotami brukarskimi zajmuje się firma Majewscy3mPL, która poleca również wykorzystywać płyty granitowe i modne w ostatnim czasie płyty ażurowe obsiewane trawą lub wykładane ozdobnym grysem.

Etapy tworzenia tarasu z kostki brukowej

Tworzenie tarasu z kostki brukowej to inwestycja stosunkowo prosta, o ile trafiliśmy na doświadczonych specjalistów. Powinni oni wykonać podstawowe badanie gruntu oraz przygotować koncepcję całej konstrukcji. Niekiedy ważny jest też bardziej złożony projekt.

Same prace wykonawcze rozpoczynają się zaś od wyznaczenia terenu oraz korytowania gruntu. Usunięty musi być tzw. humus, a niekiedy należy wymienić również grunt pod planowany taras. Bardzo ważne jest też utwardzenie podłoża pod montaż kostki brukowej. Dopiero po przygotowaniu terenu można bowiem rozpocząć tworzenie warstw podsypki, warstw drenażowych, a także obrzeża tarasu. Kostki wbija się zaś w specjalnie przygotowaną do tego warstwę, a proces układania materiału kończy się spoinowaniem tarasu. Ostatnie etapy prac to zaś zagęszczanie tarasu z kostki brukowej, wykonanie ewentualnych poprawek oraz impregnacja całej powierzchni.

 

Opracowanie:
Kolbudy, Skrzatów 22
tel. 736 761 662
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz