Materiał Partnera

Trzy odmładzające zabiegi kosmetyczne do cery dojrzałej

Trzy odmładzające zabiegi kosmetyczne do cery dojrzałej

Z wiekiem skóra twarzy staje się coraz mniej elastyczna, w związku z czym pojawiają się na niej pierwsze zmarszczki. Priorytetem kobiet jest utrzymanie cery jak najdłużej młodej i w nienagannym stanie. Dzięki zabiegom kosmetycznym, które oferują salony urody, można powstrzymać lub zminimalizować oznaki starzenia. Służy temu między innymi stosowanie wypełniaczy na bazie kwasu hialuronowego lub lifting nićmi PDO.

Wypełnianie zmarszczek

To jeden z popularniejszych zabiegów, który minimalizuje oznaki starzenia się skóry. Polega na wstrzyknięciu za pomocą cienkiej igły preparatu zawierającego kwas hialuronowy. Tego typu metoda nie wymaga od klientki żadnego przygotowania do wizyty, a efekty są zauważalne niemal od razu. Wszelkie obrzęki oraz zasinienia znikają już kolejnego dnia po zastosowaniu wypełniaczy. W zależności od kondycji oraz wieku cery, kwas wstrzykuje się w różne warstwy skóry twarzy. Zabieg wykonywany jest między innymi w salonie kosmetycznym Gabriel w Warszawie. Trwa około 30 minut i jego skutki utrzymują się maksymalnie półtora roku. Działanie objawia się poprzez napięcie, jak również wygładzenie skóry. Wypełnianiu zmarszczek nie mogą się poddać osoby, które są uczulone na kwas hialuronowy, zmagają się ze zmianami dermatologicznymi w okolicy twarzy lub opryszczką.

Nici liftingujące

Stosunkową nowością na rynku kosmetycznym stanowi wykorzystanie nici PDO opatentowanych w Korei. Są one wykonane ze skręconych włókien polidioksanonu, które z upływem czasu rozpuszczają się w tkance. Wprowadza się je pod skórę, gdzie powodują syntezę kolagenu oraz fibroblastów. Taka właściwość sprawia, że cera staje się gładsza oraz pozbawiona zmarszczek, a także zdecydowanie bardziej nawilżona. Wszczepienie nici PDO podyktowane jest naturalnymi liniami napięcia skóry. Efekty są zbliżone do liftingu wykonanego poprzez zabieg chirurgiczny, a ich trwałość szacuje się na około dwa lata. Istnieje kilka rodzajów nici PDO. First Lift służą przede wszystkim do rewitalizacji, First Lift Screw przeznaczone są do pobudzenia grubszej skóry i wiążą się z odnową, z kolei First lift Barb 4D posiadają specjalne haczyki wywołujące silny efekt liftingu.

Toksyna botulinowa

To substancja uznawana z jedną z najskuteczniejszych w walce z oznakami starzenia się skóry. Jej wstrzyknięcie powoduje ich cofnięcie się oraz znaczną redukcję zmarszczek. Zabieg jest bezbolesny, jednakże sprawia, że twarz może być na początku odrętwiała. Toksyna stosowana jest w niewielkich dawkach, które nie powodują zagrożenia dla życia lub zdrowia, ale wymagają profesjonalnego podania. Przede wszystkim nie należy wykonywać kolejnego ostrzykiwania przed upływem co najmniej trzech miesięcy, aby zapobiec efektowi twarzy-maski i zaburzeniu pracy mięśni odpowiadających za mimikę.

Opracowanie:
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 113/115
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz