Materiał Partnera

Trychologia - sposób na wypadanie włosów

Trychologia - sposób na wypadanie włosów

Wszyscy, którzy borykają się z problemem wypadających włosów doskonale wiedzą, że jest to problem często uciążliwy i krępujący. Jeszcze nie tak dawno temu, był to kłopot nie do przebrnięcia. Bez specjalistycznego rozeznania, zrzucało się wszystko na geny. Oczywiście kwestii genów nie można zbagatelizować całkowicie, aczkolwiek współczesna medycyna proponuje skuteczne rozwiązanie tego problemu.

Kim jest trycholog?

To specjalista, który zajmuje się skórą głowy. W przeciwieństwie do dermatologa nie można udać się do niego z problemami dotyczącymi problemów ze skórą w innych częściach ciała. Trycholog nie jest lekarzem. Do jego zadań należy tylko i wyłącznie to, co dzieje się na głowie. Konkretna specjalizacja oznacza oczywiście o wiele konkretniejsze i indywidualne podejście do danego problemu. A tych może być bardzo wiele. Począwszy od wspominanego już wypadania włosów, po łupież, łuszczycę, aż do łojotokowego zapalenia skóry głowy i łysienia. Co zrobić, gdy dostrzeże się takie objawy? Natychmiast udać się do gabinetu trychologicznego.

Dopiero tam dzięki profesjonalnemu badaniu będzie można dojść przyczyn niepokojącego stanu. Doskonałym przykładem takiego miejsca jest gabinet Trichopolis. Specjalistyczna wiedza oraz nowoczesne wyposażenie zakładu stanowią jego najlepszą wizytówkę. W takim miejscu każdy, dla kogo włosy stanowią raczej kłopot niż powód do dumy, znajdzie nie tylko poradę, ale przede wszystkim rozwiązanie swoich problemów.

Zabieg trychologiczny

Po specjalistycznym rozpoznaniu można przejść do usunięcia dolegliwości skóry głowy.
W zależności od wykrytego schorzenia trzeba będzie wybrać odpowiedni rodzaj zabiegu. O tym, co będzie najlepsze, zadecyduje oczywiście trycholog. W profesjonalnych zakładach trychologicznych oferta usług jest bardzo szeroka. Do podstawowych zabiegów należą m.in. silne oczyszczanie skory głowy i pobudzanie mieszków włosowych. Należy również wspomnieć, że istnieją zabiegi przeciwłupieżowe, czy antyłojotokowe. Można również poddać się zabiegowi kojąco-normalizującemu.

Warto podkreślić również, że wizyta u trychologa jest absolutnie bezbolesna. Nie trzeba również przygotowywać się do niej w żaden specjalny sposób. Pomimo że w krajach zachodnich trycholodzy pomogli już wielu osobom, w Polsce temat ten dopiero zaczyna zyskiwać popularność. Wzrasta po prostu liczba osób, które mają problemu ze skórą głowy. Na całe szczęście obecnie wypadające włosy to nie wyrok. Wystarczy udać się do specjalistycznego gabinetu i zaufać wiedzy profesjonalistów, którzy na pewno znajdą najoptymalniejsze rozwiązanie.

Opracowanie:
Gliwice, Kozielska 142
tel. 512 774 708
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz