Materiał Partnera

Trendy w pierścionkach zaręczynowych – na co stawiają jubilerzy

Trendy w pierścionkach zaręczynowych – na co stawiają jubilerzy

Pierścionki zaręczynowe, podobnie jak każda inna biżuteria, ulegają modzie. Zmieniają się kształty, wielkości kamieni. Do wyboru mamy srebro, złoto oraz całe mnóstwo kamieni szlachetnych, półszlachetnych, ozdobnych. Niezwykłość pierścionków zaręczynowych polega na tym, by podążając za najnowszymi trendami, nadal pozostawały ponadczasowe. Przyjrzyjmy się, jakie wzory i materiały są obecnie popularne.

Ceniona klasyka

Do wyrobu pierścionków zaręczynowych wykorzystywane są zarówno złoto, jak i srebro. W ofercie salonu jubilerskiego Prestiż w tej kategorii znajdziemy złote pierścionki, co jest jednocześnie rozwiązaniem klasycznym i nowoczesnym. Klasycznym, ponieważ surowiec ten zawsze był podstawą pięknej biżuterii. Nowoczesnym, ponieważ coraz modniejsze stają się kruszce białego i różowego złota.

Tradycyjnym, a jednocześnie ponadczasowym wyborem będzie pierścionek złoty z cyrkonią. Dzięki połączeniu, delikatności, elegancji i prostoty nie przytłoczy on wyglądu dłoni oraz nie będzie odwracał uwagi od twarzy. Będzie dyskretnym przypomnieniem pięknej chwili, jaką są zaręczyny.

Długą historię z biżuterią zaręczynową mają też brylanty. Kiedy myślimy o pierścionku, to zazwyczaj jest kamień, który przychodzi nam do głowy. Jego urodę doceniają jubilerzy – brylanty i diamenty wykorzystują w swoich wytworach najczęściej. Pojedynczy brylant osadzony w koronie z czterech ramion wzmocni subtelny charakter i będzie idealnym wyborem dla kobiety delikatnej i eleganckiej.

Możemy jednak zdecydować się na coś bardziej kolorowego. Pierścionki zaręczynowe zdobione są również  innymi kamieniami, takimi jak rubiny, szmaragdy i topazy. Do klasycznych wzorów należeć będzie owalny rubin otoczony małymi brylantami.

Nowoczesność formy

Choć wspomniane zostały rozwiązania klasyczne, to trudno powiedzieć, by nie były one jednocześnie nowoczesne. Wszystko opiera się na tym, że choć korzystają z tradycyjnych materiałów, to ich kształt pozostaje nowoczesny. Charakterystyczne są tu proste linie i brak misternych ornamentów, a za ozdobę służą jedynie kamienie – pojedyncze lub artystycznie ułożone.

Są jednak tez wzory i rozwiązania nowe, bazujące na pojawiających się tendencjach. Jubilerzy chętnie sięgają po białe i różowe złoto, czarne brylanty. Cechą charakterystyczną dla naszych czasów są niebanalne formy. Przykładem mogą tu być pierścionki bez typowego „oczka”, ale zdobione kamieniami umieszczonymi w rzędach. Albo pierścionki zdobione geometrycznymi szynami o kształcie innym niż obrączka.

Wybór odpowiedniego pierścionka sprowadza się jednak do tego, dla kogo go kupujemy. Inny podarujemy kobiecie ceniącej subtelność i prostotę, inny tej lubiącej wyrazistość. Trendy w salonach jubilerskich mogą być dobrym drogowskazem, gdzie zacząć szukać.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz