Artykuł sponsorowany

Transportowanie samochodu na autolawecie

Transportowanie samochodu na autolawecie

Najlepsze pomoce drogowe w Polsce swoje usługi świadczą nie tylko w ramach holowania pojazdów, ale także ich profesjonalnego i bezpiecznego autolawetowania. Ważne jest przy tym spełnienie wszystkich restrykcyjnych norm prawnych tak, aby cały proces nie powodował zagrożenia dla ruchu drogowego, a także dla pracowników firmy oferującą usługi przewozu samochodów. Dowiedz się, na czym polega autolawetowanie, i z jakim podmiotem podjąć współprace.

Z jaką firmą podejmować współpracę?

Dzisiejsze standardy pomocy drogowej związane są nie tylko z holowaniem pojazdów, ale także ich autolawetowaniem nowoczesnymi samochodami ciężarowymi ze specjalnie przygotowanym nadwoziem, niezbędnym oznakowaniem, czy systemami świetlnymi – między innymi pomarańczowe koguty. Dobrą firmę poznasz równie po oferowaniu swoich szerokich usług 24h, na terenie całego kraju, a także po korzystaniu z nowoczesnych sprzętów. Dużym doświadczeniem rynkowym, a także w pełni sprawną i innowacyjną flotą pojazdów ratunkowych – Mercedesy o ładowności nawet do 8 ton – wyróżnia się Pomoc drogowa Braci Ślusarek. Pomimo oferowania swoich usług klientom indywidualnym i biznesowymi z całej Polski, pozycję jednego z liderów firma ta objęła głównie w Poznaniu oraz okolicach – także dzięki oferowaniu transportu wózków widłowych.

Przestrzeganie przepisów

W celu zapewnienia bezpieczeństwa lawetowanego pojazdu, a także wszystkich uczestników ruchu komunikacyjnego, w Polsce wprowadzonych jest wiele restrykcyjnych przepisów. Jeden z nich mówi o tym, że autolaweta może być prowadzona przez osoby z kategorią prawa jazdy B, tylko w przypadku nieprzekroczenia masy 3,5 tony autolawety. W innym przypadku należy posiadać uprawienia B+E, którymi wyróżniają się pracownicy pomocy drogowej. Bezpieczeństwo ruchu drogowego mówi również o ograniczeniach prędkości. Dla dróg jednojezdnych – 70 kilometrów na godzinę, a dla dwujezdnych – 80 km/h.

Mocowanie pojazdu na autolawecie

Mocowanie pojazdu na autolawcie to proces związany z wykorzystaniem specjalnych pasów lawetowych z odpowiednimi klamrami. Występują one w dwóch wersjach: pasy dwupunktowe i trzypunktowe. Najlepsze firmy pomocy drogowej zawsze zabezpieczają wszystkie cztery koła pojazdu transportowanego na autolawecie. Bardzo ważne jest określenie jego masy, a także określenie środka ciężkości. Jedna z zasad mówi o tym, aby dziesięć procent obciążenia spoczywało na haku lawety. Auto powinno zostać zamocowane również, jak najbardziej symetrycznie względem pionowej i poziomej osi platformy załadunkowej autolawety.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz