Materiał Partnera

Transport sanitarny – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Transport sanitarny – wszystko, co powinieneś o nim wiedzieć

Transport sanitarny służy do przewozu osób lub materiałów biologicznych. Wykonywany jest z wykorzystaniem specjalistycznych pojazdów, spełniających wymagania techniczne i sanitarne wyznaczone przez europejskie normy. Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach korzysta się z transportu sanitarnego oraz jak powinny być wyposażone pojazdy przeznaczone do świadczenia tego typu usług.

Kiedy korzysta się z transportu sanitarnego

Oczywistym jest, że z transportu sanitarnego korzysta się w ratownictwie medycznym, gdy konieczne jest jak najszybsze niesienie pomocy w celu ratowania zdrowia i życia osobom poszkodowanym w wypadkach lub którym przydarzyły się sytuacje zagrażające życiu, jak zawał czy udar. Transport sanitarny jest również powszechnie wykorzystywany w sytuacjach, w których nie ma zagrożenia życia i to na nich chcielibyśmy się dziś skupić. Specjalistyczny transport jest niezbędny np. wtedy, gdy chorego trzeba przewieźć ze szpitala do innej placówki, np. do innego szpitala, domu opieki, hospicjum czy sanatorium, przy czym musi on przez cały czas znajdować się pod specjalną opieką medyczną. Transport medyczny jest też często wykorzystywany do dowożenia niepełnosprawnych osób na konsultacje medyczne. Specjalistyczne środki transportu są również nieocenione w przypadku konieczności przetransportowania osoby dializowanej.

Transport sanitarny jest także wykorzystywany do transportu krwi oraz organów przeznaczonych do przeszczepu.

Jeśli potrzebujemy skorzystać z transportu sanitarnego, warto jest zapoznać się z ofertą firmy Siebar Med z Biłgoraju w woj. lubelskim, prowadzonej przez Bartłomieja Siembida. Firma świadczy usługi w zakresie transportu sanitarnego oraz przeprowadza profesjonalne szkolenia z udzielania pierwszej pomocy.

Co powinno znaleźć się na wyposażeniu pojazdu przeznaczonego do transportu sanitarnego?

Pojazd przeznaczony do transportu sanitarnego musi spełniać szereg norm technicznych. Na jego podstawowym wyposażeniu musi znajdować się szereg urządzeń umożliwiających monitorowanie oraz ratowanie zdrowia i życia. Niezbędny jest m.in. kardiomonitor, pulsoksymetr, ciśnieniomierz, bezdotykowy termometr, a także bardziej zaawansowane urządzenia, jak defibrylator, zestaw do intubacji i wentylacji oraz pompa infuzyjna.

Opracowanie:
Biłgoraj, Sienkiewicza 7 lok. 22
tel. 669 791 249
Oceń artykuł (0)
0,0
Komentarze
Dodaj komentarz