Materiał Partnera

Transport samochodów – jak wygląda i kiedy jest potrzebny?

Transport samochodów – jak wygląda i kiedy jest potrzebny?

Transportowanie jednego samochodu za pomocą autolawety nie stanowi większego problemu. Trudności pojawiają się jednak przy konieczności przewiezienia kilku pojazdów. Niezbędna jest wtedy pomoc profesjonalnej firmy świadczącej usługi z zakresu licencjonowanego transportu samochodów. Jak dokładnie realizuje się takie zlecenia i dla kogo są one przeznaczone?

Efektywny handel

Komisy samochodowe chcące zaspokoić wymagania i oczekiwania swoich klientów, zmuszone są przygotować rozbudowaną ofertę dostępnych samochodów. Nierzadko wiąże się to z koniecznością sprowadzenia pojazdów z sąsiednich krajów czy ich skupu na giełdzie w innym mieście, czy nawet regionie Polski. Problematyczny staje się transport kilku samochodów jednocześnie – trudno jest wykonać to zadanie, mając do dyspozycji niewystarczającą ilość kierowców lub wtedy, gdy auta z jakichś przyczyn nie mogą uczestniczyć w ruchu drogowym. Firma B i K Beata Duda posiada specjalistyczny autotransporter, za pomocą którego można przewozić nawet dziesięć samochodów osobowych lub terenowych jednocześnie. To spora wygoda oraz duża oszczędność, zarówno czasu, jak i finansów. Jest to też bezpieczny sposób na dowiezienie każdego z aut w stanie, w którym znajdował się on przed podróżą. Przewóz aut jest potrzebny nie tylko właścicielom komisów – kiedy jeszcze przydaje się autotransporter i co powinna zagwarantować firma przewożąca pojazdy?

Producenci i dystrybutorzy

Przewożenie wielu samochodów bezpośrednio z fabryki do salonu w celu ich dalszej dystrybucji to bardzo odpowiedzialne zadanie. Auta muszą dotrzeć do dilera w stanie nienaruszonym, bowiem każde ich uszkodzenie wyklucza możliwość sprzedaży w ustalonej cenie. Z tego powodu dobre firmy świadczące usługi z zakresu transportu samochodów posiadają zabezpieczenie w postaci polisy OC. Przewóz całej floty wymaga też odpowiednich umiejętności kierowcy autotransportera. Dzięki wysokim kwalifikacjom nie tylko jest on w stanie dowieźć właściwie zabezpieczone pojazdy do miejsca docelowego, ale też dopasowuje optymalną trasę. To bardzo ważne w przypadku tak wymagającego ładunku, przewożenie go na dobrej jakości drogach minimalizuje ryzyko powstawania zniszczeń wskutek np. zbyt dużych wibracji. Warto pamiętać, że tego typu transport wymaga od przewoźnika posiadania niezbędnych licencji. Ich brak świadczy nie tylko o niewystarczających kwalifikacjach, ale też może poważnie zagrozić realizacji usługi ze względu na brak zezwolenia ujawniony np. w trakcie rutynowej kontroli drogowej. Należy zatem korzystać jedynie z usług renomowanych i profesjonalnych firm świadczących usługi transportu samochodów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz