Materiał Partnera

Transport pojazdów ciężkich – nie tylko w kryzysowych sytuacjach!

Transport pojazdów ciężkich – nie tylko w kryzysowych sytuacjach!

Transport maszyn rolniczych i budowlanych wymaga odpowiedniego pojazdu. Niezależnie od tego, czy musimy po prostu dostarczyć taki sprzęt we wskazane miejsce, czy uległ on awarii i trzeba go usunąć z drogi lub z placu budowy. Maszyny rolnicze i budowlane nie mogą poruszać się normalnymi drogami, bo będą tamować ruch. Poza tym, wiele z nich mogłoby też uszkodzić nawierzchnię. Dlatego potrzebny jest odpowiedni transport.

Do transportu maszyn potrzebna autolaweta

Transport maszyn rolniczych i budowlanych wymaga odpowiedniego zaplecza sprzętowego. Niezbędne są tutaj autolawety, przeznaczone do przewożenia bardzo ciężkich ładunków. Dużą liczbą takich autolawet dysponuje firma Mach-Mot Mateusz Machaj. Firma posiada pojazdy tego typu o ładowności do 15 ton, co pozwala na przewożenie wszelkiego typu maszyn. Regularne przeglądy techniczne gwarantują, że na drodze nie spotkają nas przykre niespodzianki. Ale na wszelki wypadek, wszystkie przewożone przez siebie ładunki firma dodatkowo ubezpiecza na 150 tys. euro. Przedsiębiorstw przewozi ciągniki, kombajny, siewniki, ładowarki, koparki, wózki widłowe i wiele innych maszyn i pojazdów. Posiada specjalne zezwolenia na transport ładunków nienormatywnych.

Własna autolaweta

Zamówienie transportu maszyn to rozwiązanie najprostsze, ponieważ sami nie musimy się wtedy niczym przejmować. Zdarzają się jednak sytuacje, w których wolimy sami przewieźć ciężki ładunek. Wtedy mamy dwie możliwości – wynajem lawety, lub zakup własnego sprzętu. Ta druga opcja sprawdzi się zwłaszcza wtedy, kiedy częściej przewozimy ciężkie ładunki. Najlepiej, jeśli zamówimy lawetę która zostanie wykonana specjalnie dla nas – na zamówienie. Produkcja autolawet wymaga dużej wiedzy i doświadczenia. Ważny jest też oczywiście dostęp do solidnych materiałów. Dlatego pamiętajmy, by autolawety kupować i wypożyczać tylko od sprawdzonego przedsiębiorstwa, do którego mamy pełne zaufanie. Od jakości i stanu technicznego lawety zależy w końcu nie tylko bezpieczeństwo ładunku, który na niej przewozimy, ale też wszystkich użytkowników drogi. Warto o tym pamiętać, zamawiając sprzęt najwyższej jakości i zawsze z dużym ładunkiem jechać ostrożnie.

Opracowanie:
Rejowiec, Chełmska 8a
tel. 535 303 303
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz