Materiał Partnera

Transport na piątkę. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę transportową?

Transport na piątkę. Na co zwrócić uwagę wybierając firmę transportową?

Jak wybrać firmę transportową, żeby nasz towar dotarł w wyznaczone miejsce bez komplikacji? Wystarczy trzymać się tych pięciu punktów, by mieć pewność, że firma transportowa wykona swoje zadanie na piątkę!

Konieczne certyfikaty

Najważniejsze jest przekonać się, czy firma transportowa, nad której zatrudnieniem się zastanawiamy, posiada wszystkie potrzebne certyfikaty. Powinna przede wszystkim mieć Certyfikat Kompetencji Zawodowych, nadawany przez Instytut Transportu Drogowego. Potrzebne są też licencje na przewóz określonych towarów – ważne, szczególnie jeśli chcemy przewieźć produkty spożywcze lub towary niebezpieczne. Warto też przekonać się, czy firma nie figuruje w rejestrze dłużników. To pozwoli przekonać się o jej uczciwości.

Sprawdzone pojazdy

Kolejnym niezwykle ważnym kryterium wyboru firmy transportowej powinna być jej flota, czyli pojazdy, którymi dysponuje przedsiębiorstwo. Ważne, żeby były w dobrym stanie, w cenie są także sprawdzone marki. Pojazdy powinny mieć aktualne przeglądy stanu technicznego – to najlepszy dowód na ich sprawność.

Ważna naczepa

Zanim wybierzemy firmę sprawdźmy, czy dysponuje naczepami dostosowanymi do naszych potrzeb. Naczepa musi odpowiadać typowi przewożonego towaru. Jednym z ciekawych rozwiązań, sprawdzającym się, jeśli zależy nam na bardzo szybkim załadunku, są naczepy typy firanka. Warto sprawdzić, czy wybrana firma transportowa nimi dysponuje.

Wszystko zależy od człowieka

Dobry samochód, nowoczesna naczepa i wszystkie możliwe certyfikaty nie wystarczą, jeśli nie będziemy mieć do czynienia z profesjonalnym, zaangażowanym w swoją pracę i doświadczonym kierowcą. To on odpowiada za nasz towar, musi więc być wykwalifikowany i odpowiedzialny. Jeśli chcemy, aby firma transportowa dostarczyła nasz towar za granicę, zwróćmy uwagę na to, czy kierowcy mówią w językach obcych. Przyda się zwłaszcza język niemiecki i angielski – ich znajomość pozwoli uniknąć ewentualnych nieporozumień w większości krajów Europy. Dzięki temu towar zostanie dostarczony w wyznaczone miejsce w terminie.

Dobry kontakt

Ostatnim z pięciu punków, pozwalających poznać dobrą firmę transportową, jest łączność spedytora z kierowcą. Dzięki temu wiemy, co dzieje się z naszym towarem i na bieżąco dowiadujemy się o ewentualnych utrudnieniach. Jeśli sprawdzimy firmę transportową pod kątem wszystkich wymienionych wyżej punktów, na pewno podejmiemy dobry wybór. Przedsiębiorstwem zajmującym się transportem i spedycją, któremu można zaufać, jest firma Daniel. Transport i spedycja. Daniel Stec. To dobra, sprawdzona firma, spełniająca wszystkie najważniejsze warunki dobrego transportu.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz