Materiał Partnera

Transport międzynarodowy – co najczęściej przewożą kierowcy ciężarówek na terenie Unii Europejskiej?

Transport międzynarodowy – co najczęściej przewożą kierowcy ciężarówek na terenie Unii Europejskiej?

Międzynarodowy transport samochodowy to od lat jedna z najpopularniejszych metod przewożenia różnego rodzaju ładunków w ramach Unii Europejskiej. W ten sposób dostarczamy do mniej lub bardziej odległych krajów przeróżne towary – zaczynając od pojazdów i maszyn, a na produktach spożywczych kończąc. Co najczęściej przewozimy? I dokąd trafiają polskie towary?

Po pierwsze – samochody

Zgodnie z badaniami, które regularnie przygotowują twórcy witryny Oferto.pl, najczęściej poszukiwaną w ubiegłym roku usługą transportową był przewóz samochodów. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się także transport palet albo towarów umieszczonych na paletach. Poza tym dużą popularnością cieszy się także przewożenie materiałów budowlanych i wykończeniowych. Przy okazji warto też wspomnieć o ciężarze ładunków – w transporcie krajowym nie przekraczał on zwykle dwóch ton. W przypadku przewozów zagranicznych ładunek najczęściej ważył między 2 a 7,5 tony. Dość często w ramach transportu poza granicami naszego kraju przewożono ładunki najcięższe – czyli ważące powyżej 24 ton.

Dobra firma transportowa

Od kilku lat rosnącą popularnością wśród usług transportowych cieszą się przewozy busem. Pozwalają na szybkie dostarczenie niewielkich ładunków nawet w odległe zakątki Europy. Najpopularniejsze rozwiązania nie zawsze są najlepsze. Owszem, busy w wielu sytuacjach się sprawdzają. Trzeba jednak pamiętać, że wymagania wobec kierowców busów nie są tak duże, jak w przypadku osób prowadzących ciężarówki. Samochody ciężarowe pozwalają nam więc nie tylko przewieźć większą ilość towaru naraz. Gwarantują też większe bezpieczeństwo. To dlatego pojazdy z nadwoziem typu plandeka, firanka albo mega znalazły się na drugim miejscu Oferto.pl. Trzecie miejsce zajmują lawety, idealne do transportu samochodów i innych pojazdów. Niezależnie od tego, co chcemy przewieźć, powinniśmy pamiętać, by wybrać dobrą i doświadczoną firmę transportową, taką jak Coquelle Polska Sp. z o.o. Tylko zespół doświadczonych kierowców, spedytorów i logistyków gwarantuje nam szybki, sprawny i bezpieczny transport ładunku.

Popularne kierunki

Jeśli wziąć pod uwagę wyłącznie dane dotyczące transportu samochodowego, to najwięcej eksportujemy do Niemiec. Popularnym kierunkiem dla polskich ciężarówek są też Wielka Brytania i Holandia. Często realizowany jest też przewóz towarów do Francji. Jeśli chodzi o import, to najczęściej trafiają do naszego kraju produkty z Niemiec, Francji, Włoch i Wielkiej Brytanii.

Źródło: oferto.pl

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz