Materiał Partnera

Transport medyczny z Nona-Med prywatny transport medyczny Piotr Płodzik

Transport medyczny z Nona-Med prywatny transport medyczny Piotr Płodzik

Z transportu medycznego korzystają najczęściej pacjenci, którzy wymagają odpowiednich warunków medycznych podczas transportu. Taka usługa polega na przewiezieniu pacjenta z jego domu do jednostki medycznej lub z jednostki medycznej do domu. Coraz więcej firm świadczy także usługę przewozu pacjentów także do innych krajów.

Na czym polega transport medyczny

Transport medyczny to usługa, która polega na przewiezieniu pacjenta do jednostki służby zdrowia, jeśli on sam nie jest zdolny do samodzielnego poruszania się. Taki transport musi odbywać się w karetce, która jest zaopatrzona w nosze oraz odpowiednią opiekę medyczną. Transport medyczny nie może być traktowany jako pogotowie ratunkowe, które wzywa się w sytuacjach zagrożenia zdrowia lub życia. Z usług tego typu mogą jednak korzystać osoby w ciężkich stanach chorobowych. Transport medyczny odbywa się za pomocą określonych karetek, które mają oznaczenia P (podstawowa) oraz S (specjalistyczna). Ich wyposażenie jest znacznie bogatsze niż w transporcie sanitarnym. Elementami wyposażenia są leki oraz sprzęt do ratowania życia (np. butle tlenowe czy defibrylator). Zespół medyczny się składa z kierowcy, pielęgniarki i ratownika. W karetce oznaczonej literą S w zespole medycznym znajduje się również lekarz. Z transportu medycznego może skorzystać każdy pacjent, który nie może się samodzielnie dostać do jednostki medycznej.

Międzynarodowy transport medyczny

Czasem zdarza się tak, że ktoś zachoruje lub ulegnie wypadkowi za granicą. Jego stan zdrowia nie pozwala mu na samodzielny powrót. Rozwiązaniem takiej sytuacji będzie zamówienie transportu medycznego. Nona-Med prywatny transport medyczny Piotr Płodzik oferuje usługi w zakresie transportu medycznego nie tylko na terenie Polski, lecz także z zagranicy. Usługa transportowa odbywa się z zapewnieniem kompleksowej opieki medycznej, jakiej potrzebuje pacjent. Transport medyczny pacjentów jest świadczony przez Nona-Med z różnych części Europy. Międzynarodowy transport medyczny, jaki świadczy firma, zapewnia pacjentowi komfortową podróż z zachowaniem niezbędnych procedur medycznych. Kadra medyczna pracująca w Nona-Med posiada wieloletnie doświadczenie w transporcie pacjentów na terenie naszego kraju oraz poza jego granicami.

Bardzo często zdarza się tak, że transport medyczny osoby chorej musi odbywać się na dużych odległościach, np. z jednego końca kraju na drugi. Zapewnienie opieki medycznej przy tego typu przewozach jest konieczne. Dlatego najlepiej wybrać firmę, która usługi transportu medyczno świadczy od wielu lat i posiada w tej kwestii odpowiedni sprzęt i doświadczenie.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz