Materiał Partnera

Transport materiałów sypkich – co wyróżnia najlepszych przewoźników?

Transport materiałów sypkich – co wyróżnia najlepszych przewoźników?
Nie bez przyczyny transport nazywany jest powszechnie branżą dla najtwardszych. Właściciele firm spedycyjnych muszą poradzić sobie zarówno z oczekiwaniami coraz bardziej wymagających klientów, jak i wykazać się doskonałą znajomością przepisów prawa. Wśród tysięcy przewożonych na co dzień towarów, szczególnie wiele problemów mogą przysporzyć materiały sypkie, które wymagają przede wszystkim odpowiednio dostosowanej floty pojazdów. Co zatem wyróżnia najlepsze firmy transportowe w tej właśnie dziedzinie?

Przewóz materiałów sypkich a kwestia wyposażenia

Zestaw przeznaczony do transportu materiałów sypkich różni się oczywiście od klasycznych samochodów z naczepą. Aby powierzony towar mógł zostać dowieziony w wyznaczone miejsce w sposób przede wszystkim bezpieczny, istnieje konieczność przetransportowania go w przystosowanym do tego silosie. Swoim wyglądem przypominają one popularne cysterny, a ich zasadniczego podziału dokonać można głównie ze względu na wielkość. Wyróżnia się m.in. silosy leżące o kubaturze oscylującej w granicach od 34 do 37 m3, silosy kiprowane o pojemności do 45 m3 oraz silosy kiprowane do 60 m3.

Dwa ostanie rozwiązania niosą ze sobą wiele korzyści, szczególnie z punktu widzenia klienta. Dzięki wyposażeniu ciągników siodłowych w kompresory śrubowe można zrzucić transportowany materiał w konkretnie wskazanym miejscu, bez konieczności udziału osób trzecich. Sprawia to, że cały proces jest nie tylko znacznie tańszy, ale przebiega wyraźnie szybciej. Co jeszcze wyróżnia najlepsze firmy transportowe?

Punktualność i kontrola przewożonych materiałów

O tym, że czas to pieniądz, nie trzeba przekonywać nikogo, kto prowadził własną działalność gospodarczą. O opłacalności kontraktu często mogą zadecydować nie dni, a wręcz godziny, czy minuty. Dlatego właśnie tak kluczowa staje się kwestia punktualności. Klienci najbardziej wyróżniających się spedytorów mogą mieć gwarancję, iż dzięki stale serwisowanej oraz regularniej wymienianej flocie pojazdów, ewentualne spóźnienia zostają ograniczone do absolutnego minimum. Na wyjątkową uwagę zasługuje również montaż kamer oraz systemu GPS, dzięki którym pozycja samochodu jest precyzyjnie monitorowana. Pozwala to znacznie lepiej zaplanować potrzebny czas.

Aby mieć pewność, że transport zostanie zaplanowany z troską o każdy detal, zdecydowanie warto zaufać w tej kwestii najlepszym spedytorom. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Ruta, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej postrzegana jest obecnie jako jedna z najlepszych w skali całego kraju. Wszyscy zainteresowani ofertą mogą tutaj liczyć nie tylko na miłą obsługę, ale także ba atrakcyjne warunki cenowe.

Opracowanie:
Mińsk Mazowiecki, gen. Sosnkowskiego 81
tel. 25 759 34 88
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz