Materiał Partnera

Transport i spedycja z zagranicy i w Polsce

Transport i spedycja z zagranicy i w Polsce

Kiedy planujesz wysłać albo zakupić towar w Polsce lub w kraju Unii Europejskiej, musisz zadbać o odpowiedni transport i spedycję. Jak zorganizować transport towarów i skąd wiedzieć, że usługa została poprawnie wykonana?

Jak wygląda transport i spedycja z zagranicy oraz w Polsce

Kiedy musisz wysłać przesyłkę krajową albo zagraniczną, należy znaleźć odpowiedni sposób transportu. O to, jak wyglądać powinna spedycja w Polsce i Unii Europejskiej zapytaliśmy ekspertów firmy Mag-Ma, która specjalizuje się w transporcie różnych towarów i obsługuje także spedycję morską w zakresie transportu drobnicowego. Zlecenie transportu i spedycji dzieli się na kilka głównych etapów, są to:

  • przyjęcie zlecenia,
  • podjęcie przesyłki,
  • dostawa przesyłki,
  • zamknięcie dostawy.

Każdy z tych etapów można podzielić na jeszcze mniejsze etapy. Podczas przyjęcia zlecenia firma spedycyjna między innymi ustala, jakie będą warunki realizacji transportu - określany jest termin, a także cena. Następnie wybiera się najlepszy sposób transportu, przedstawia klientowi ostateczną ofertę i czeka na zaakceptowanie przez niego warunków realizacji zlecenia. Klient, jeśli zaakceptuje przedstawione mu warunki, wypełnia formularz, a firma zaczyna realizację zamówienia. W drugim kroku, jakim jest podjęcie przesyłki, firma transportowa rozpoczyna realizację zlecenia. W ustalonym miejscu i czasie pojawia się samochód firmy transportowej, który ładuje towar, w międzyczasie obsługiwane są wszystkie czynności i formalności związane z przejęciem przesyłki przez firmę spedycyjną. W zależności od towaru formalności mogą być różne. Kiedy towar rusza w górę, to jest to potwierdzane. W czasie dostawy przesyłki czasami konieczne jest wykonanie przeładunku, zapakowanie lub zmagazynowanie przesyłki. Każdorazowo podchodzi się do zlecenia indywidualnie i w razie potrzeby są wykonywane dodatkowe czynności. Trzeci etap, czyli dostawa przesyłki, zwykle idzie bardzo sprawnie - firma spedycyjna potwierdza termin dostarczenia towarów, a przesyłka zostaje dowieziona w umówione na początkowym etapie miejsce. Ostatni etap, zamknięcie zlecenia, to ewentualne dostarczenie klientowi wszystkich dokumentów, a także wystawienie faktury za wykonanie usługi.

Wybieraj specjalistów

Kiedy masz wykonać transport zawsze pamiętaj o tym, aby do zlecenia wybierać tylko doświadczone, legalnie działające firmy. Tylko w ten sposób możesz mieć pewność co do tego, że zlecenie zostanie wykonane zgodnie z warunkami, a przesyłka bezpiecznie zostanie dostarczona na miejsce.

Opracowanie:
Gdynia, Krzywoustego 6
tel. 58 322 08 29
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz