Materiał Partnera

Transport drobnicowy – jak wybrać firmę przewozową?

Transport drobnicowy – jak wybrać firmę przewozową?

Transport drobnicowy mylnie kojarzyć się może z transportem towarów o małych wymiarach. W rzeczywistości jednak rozmiar przesyłek, które chcemy nadać, nie ma znaczenia – jeśli nie zajmują one całej powierzchni pojazdu, może być dużo korzystniejszym rozwiązaniem niż nadawanie paczek osobno. Na czym dokładnie polega LTL i czym kierować się przy wyborze firmy transportowej?

Czym jest LTL?

LTL, czyli Less Than Truck Load, to termin określający ładunek częściowy, czyli niezajmujący całej powierzchni w pojeździe ciężarowym. Zazwyczaj auta transportujące towar nie są załadowane w pełni, w związku z tym łączy się mniejsze ładunki, co pozwala zaoszczędzić przedsiębiorcom korzystającym z takiej usługi. Transport drobnicowy, bo tak nazywamy przewóz samochodowy towarów wraz z towarami innych producentów, nadaje się do wysyłki rozmaitych ładunków - od paczek dużego formatu, palet i skrzyń, aż po kartonowe kontenery. Do transportu drobnicowego kwalifikują się wszelkiego rodzaju przesyłki, z wyjątkiem towarów niebezpiecznych lub łatwo psujących się.

Usługę taką oferują firmy transportowo-logistyczne, takie jak AsstrA Polska Sp. z o.o., których specjalnością jest takie rozpisanie tras, by zoptymalizować transport pod kątem oszczędności czasu oraz pieniędzy.

Zalety korzystania z usługi transportu drobnicowego

Transport LTL pozwala na wprowadzanie oszczędności przedsiębiorcom, chcącym dostarczyć swój towar do klientów, a których ładunek nie zajmuje całej powierzchni pojazdu. W tej sytuacji firma taka płaci jedynie za przewóz swojego ładunku – koszty transportu podzielone zostają między kilka firm korzystających z jednego transportu.

Z transportu drobnicowego warto skorzystać kiedy:

  • rozmiar bądź ilość ładunków nie jest wystarczająca, aby zapełnić cały pojazd,
  • nasz ładunek jest zbyt ciężki lub za duży, by móc skorzystać ze standardowej usługi kurierskiej,
  • nasz ładunek jest zbyt mały, by kwalifikować się do transportu FTL,
  • przesyłka nie wymaga szybkiego doręczenia,
  • przewożone ładunki mają różnych adresatów.

Jak wybrać firmę przewozową?

Poszukując firmy przewozowej, z której usług skorzystamy, chcąc zrealizować transport drobnicowy naszych towarów, powinniśmy kierować się przede wszystkim tym, czy dana firma zatrudnia doświadczonych specjalistów w zakresie logistyki. Planowanie tego rodzaju transportu wymaga sporo wiedzy i doświadczenia.

Ponadto koniecznie zwróć uwagę na flotę samochodową, którą dysponuje firma zajmująca się usługami transportowymi, ponieważ to od pojazdów, a także doświadczenia kierowcy zależy bezpieczeństwo Twojego towaru.

Warto zwrócić uwagę, czy wybrana przez nas firma posiada certyfikat potwierdzający wysoką jakość świadczonych usług – korzystając z usług transportowych, logistycznych oraz spedycyjnych firm, posiadających potwierdzenie jakości swoich usług możesz być spokojny o swoje przesyłki.

Opracowanie:
Warszawa, Krakowiaków 34
tel. 22 592 95 00
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz