Materiał Partnera

Transport drobnicowy, czyli jak radzić sobie z „drobiazgami”.

Transport drobnicowy, czyli jak radzić sobie z „drobiazgami”.

Transport to pojęcie bardzo pojemne, a co za tym idzie wbrew wyobrażeniom niektórych, firmy transportowe wynajmowane są nie tylko przez przedsiębiorców, którzy trudnią się produkcją i dystrybucją dużych maszyn lub innych ponadgabarytowych towarów.  W rzeczywistości w branży logistyki i spedycji za najczęściej przewożone ładunki uznaje się te drobnicowe. Wynika to korzyści płynących z optymalnego wykorzystania powierzchni załadowczej samochodu.

Czym jest transport drobnicowy

Przewóz mniejszych ładunków, najczęściej na paletach, a czasem nawet bez nich, czyli, można powiedzieć drobnicy, w porównaniu z przewozem wielkogabarytowym, określany jest jako transport drobnicowy. Zazwyczaj mamy tutaj do czynienia z wyrobami przetworzonymi i gotowymi, które bez większych problemów da się zapakować w opakowanie zbiorcze lub jednostkowe, dające możliwość wyodrębnienia z nich jednostki ładunkowej do podziału. Warto przy tym pamiętać, że muszą one mieć wewnętrzną formę stałą, a jednocześnie nie mogą podlegać podziałowi podczas przeładunku.

Korzyści

Usługi transportowe tego typu cieszą się coraz większą popularnością. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że przesyłki te są po prostu mniejsze, zajmują mniej miejsca i można je przewozić normalnymi samochodami dostawczymi, które nie mają ograniczeń w ruchu drogowym, bez potrzeby zamawiania taboru ponadnormatywnego. Dzięki temu wykorzystując usługi transportu drobnicy krajowej, przedsiębiorcy mogą się skupić na zamawianiu mniejszych partii materiałów. Ponadto w celu minimalizacji kosztów i maksymalnego wykorzystania powierzchni ładunkowej, wykorzystując jeden środek transportu, można przewieźć kilka mniejszych ładunków zleconych przez różne firmy i skierowanych do różnych odbiorców. Dlatego też korzystanie z usług firm transportowych, takich jak Anmar Aneta Krasińska, jest idealnym rozwiązaniem dla rozwijających skrzydła sklepów internetowych i stacjonarnych,
a także wielu innych przedsiębiorców.

Bezpieczeństwo to priorytet

Przewóz drobnicowy to przede wszystkim przesyłki kurierskie i obejmuje on różnorodne produkty, różniące się od siebie masą, gabarytami lub kształtem. Niemniej jednak ładunek nie może być luźno ułożony wewnątrz pojazdu. Dlatego też wykorzystuje się odpowiednie opakowania na transport drobnicowy, takie jak worki, kartony, beczki, pudełka, skrzynie itp. Dodatkowo przewożony towar powinien być w odpowiedni sposób unieruchomiony, zamocowany oraz zabezpieczony, w celu uniknięcia zniszczeń, a także przemieszczania się podczas jazdy, gdyż może to skutkować wypadnięciem ładunku na drogę. Do tego celu stosuje się przeróżne techniki – np. foliowanie, układanie w określony sposób w powierzchni załadunkowej samochodu, używanie folii bąbelkowej, związywanie kartonów sznurkami czy sklejanie ich specjalną bardziej wytrzymałą taśm.

Niezaprzeczalnie transport drobnicowy stanowi bardzo mocno rozwijającą się w tej chwili gałąź przemysłu, gdyż jest przede wszystkim elastyczną, bezpieczną, a także oszczędną i opłacalną formą dostarczenia przesyłki do odbiorcy.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz