Materiał Partnera

Transport ciągników siodłowych na terenie całej Europy

Transport ciągników siodłowych na terenie całej Europy

Transport maszyn specjalistycznych, w tym ciągników siodłowych o olbrzymiej masie netto, to zadanie tylko dla certyfikowanych firm przewozowych, które posiadają zarówno innowacyjne sprzęty, jak i też rozbudowane działy logistyczne, pozwalające na szybki oraz bezpieczny transport. Takich przedsiębiorstw, jest w Polsce niestety niewiele, ponieważ muszą wyróżniać się wieloma ważnymi cechami. Poznaj je razem z nami!

Szeroka oferta

Firmy transportowe, przygotowane na międzynarodowy przewóz ciągników siodłowych, wielokrotnie obsługują różnego rodzaju klientów biznesowych. Zaliczyć do nich można firmy leasingowe, warsztaty naprawcze, komisy motoryzacyjne, a także zakłady posiadające własną flotę tirów, które np. są sprzedawane za granicą, lub właśnie kupowane w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, czy we Francji. Podkreślić również należy to, że dzisiaj w przypadku uszkodzenia tira za granicą, lepiej sprowadzić go do polskiego serwisanta, niż narażać się na olbrzymie koszty w zagranicznych zakładach mechanicznych.

Nowoczesne naczepy

Ważną cechą firm transportowych, oferujących przewozy ciągników siodłowych, jest posiadanie przez nie nowoczesnych naczep. Ich innowacyjność technologiczna opiera się przede wszystkim o wzmocnione zawieszenie i całą konstrukcję, zapewniając tym samym wysoką stabilność przewozu. Podkreślić należy również to, że nowoczesne naczepy do transportu ciągników siodłowych, wyposażone są w specjalistyczne systemy załadowcze i wyładowcze. Nie trzeba zatem przy całym procesie załadunkowymi, korzystać z dodatkowych usług dźwigowych.

Przy podejmowaniu współpracy, zwróć uwagę, czy naczepy firmy transportowej posiadają ważny certyfikat CODE XL!

Działanie 24h na dobę

Wyłączenie z pracy nawet jednego ciągnika siodłowego Twojej firmy, może znacznie wpłynąć na zastój przedsiębiorstwa. Najlepsi przewoźnicy doskonale o tym wiedzą, dlatego są w stanie przyjmować zlecenia transportowe nawet w nocy! Dzisiaj wiele takich firm, działa zatem, jako pewnego rodzaju pomoc drogowa dla tirów.

Nowoczesne metodologie transportowe

Kolejną cechą dobrej firmy transportowej, jest stosowanie przez nią nowoczesnych metodologii branżowych, między innymi dotyczących logistyki. Pojazdy prowadzone są przez doświadczonych kierowców, którzy mają stały kontakt z biurami wyznaczającymi trasy, wskazującymi objazdy itd. Często stosują oni naprowadzanie satelitarne. Jest to ważne dzisiaj nie tylko przy przewozie ładunków wielkogabarytowych, ale także niebezpiecznych ADR. Obie dziedziny transportu, obsługuje między innymi firma PORT-TRANS. To właśnie z takim podmiotem warto podejmować współpracę! 

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz