Materiał Partnera

Trampolina dla dzieci – która okaże się najlepsza?

Trampolina dla dzieci – która okaże się najlepsza?

Skakanie na trampolinie to jedna z ulubionych dziecięcych aktywności w ogrodzie. Jeśli tylko możemy sobie na to pozwolić, warto pomyśleć o jej zakupie. Jak wybrać trampolinę dla dziecka? Czym się kierować i na co zwrócić uwagę?

Trampolina dla dzieci – czy warto?

Już od kilku lat można obserwować rosnącą popularność ogrodowych trampolin. Sięgają po nie, zazwyczaj, te osoby, które posiadają dzieci, bo to właśnie dzieci czerpią ogromną przyjemność z podobnych aktywności ruchowych. Warto sięgnąć po trampolinę dla dzieci z wielu powodów, a do najważniejszych należą poniższe kwestie:

 • Trampolina to świetny sposób na to, by zachęcić dziecko do aktywności ruchowej, która jest tak ważna i niezbędna dla prawidłowego rozwoju.
 • Trampolina jest jedną z tych atrakcji, które zachęcają najmłodszych do spędzania czasu na świeżym powietrzu.
 • Skakanie na trampolinie to czysta przyjemność i świetna zabawa.
 • Odpowiednio dobrana trampolina będzie bezpieczna i posłuży dziecku przez długi czas.

Trampoliny dla dzieci nie są wyłącznie modelami ogrodowymi. Wśród trampolin dla najmłodszych użytkowników znajdują się również trampoliny domowe, a nawet trampoliny nadmuchiwane. Szczególnie specyficzną opcją są trampoliny nadmuchiwane, które mogą mieć różnorodne kształty i rozmiary i świetnie nadają się dla najmłodszych dzieci (nawet dwuletnich). Na trampolinach tego typu nie da się skakać zbyt wysoko, a każdy upadek jest amortyzowany przez nadmuchiwaną konstrukcję.

https://www.sklep-presto.pl/wiadomosc/jak-wybrac-trampoline-ogrodowa-ktora-bedzie-najlepsza/4484/

Na co zwrócić uwagę przy wyborze trampoliny dla dzieci?

Oferta trampolin jest szeroka i mocno zróżnicowana. To nie tylko modele dla dzieci, ale też trampoliny fitness i nadmuchiwane konstrukcje. By wybrać odpowiedni model, warto zwrócić uwagę na kilka kluczowych parametrów:

 • Rodzaj trampoliny – jeśli chodzi o trampoliny dla dzieci, to najczęściej wybierane są dwa rodzaje:

- Trampoliny ogrodowe – mają wiele zalet, a odpowiednio dobrane posłużą zarówno maluchom, jak i dorosłym użytkownikom.

- Trampoliny nadmuchiwane – przeznaczone wyłącznie dla dzieci, idealne dla najmłodszych maluchów (na przykład dla dwulatków lub trzylatków) a także dla nieco starszych dzieci.

 • Dopasowanie trampoliny do wieku dziecka – sugerowany wiek użytkownika bywa określany przez producentów poszczególnych sprzętów. Dla dzieci nie są przeznaczone trampoliny z drążkami lub uchwytami, które są przystosowane do użytkowania w trakcie ćwiczeń.
 • Odpowiednie zabezpieczenia – w przypadku wybierania trampoliny dla dzieci jest to kwestia priorytetowa. Trampolinę można kupić w zestawie z siatką zabezpieczającą, a jeśli jest dostępna samodzielnie, to siatkę należy koniecznie dokupić. W przypadku kilkulatków warto też dokupić bezpieczne schodki lub drabinkę do trampoliny, by ułatwić dziecku wchodzenie na nią.
 • Średnica – im większa trampolina, tym większa swoboda podczas skakania, ale też tym więcej miejsca zajmuje.
 • Maksymalne obciążenie – większość trampolin ma na tyle duży udźwig, że bez problemu sprawdzą się użytkowane przez dzieci, ale warto sprawdzić ten parametr, gdyż pod żadnym pozorem nie należy go przekraczać i bagatelizować. Korzystanie z trampoliny, która ma za mały udźwig może nie tylko uszkodzić sam sprzęt, ale też doprowadzić do groźnego wypadku.
 • Cena – trampoliny mogą kosztować od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Wiele zależy id ich konstrukcji, wyposażenia oraz gabarytów. Najdroższe są zestawy z siatką i drabinką, ale zakup tych elementów oddzielnie również oznacza wydatki. By nie przepłacać, warto poszukiwać ofert specjalnych i promocji, jakie co jakiś czas się pojawiają.
 • Marka – warto sięgać po trampoliny renomowanych producentów, bo za dobrą opinią o marce, na ogół, kryje się również dobra jakość oferowanych produktów.

Jaka trampolina w zależności od wieku dziecka?

Dobór odpowiedniej trampoliny dla dzieci warto uzależnić od ich wieku, ale też wzrostu oraz wagi.

 • Dla najmłodszych (na przykład dwulatków, trzylatków) odpowiednim wyborem będzie trampolina dmuchana.
 • Dla kilkulatków (czterolatków, sześciolatków, ośmiolatków) można wybrać trampolinę ogrodową z siatką zabezpieczającą. Najbezpieczniejszym wyborem będzie opcja z siatką wewnętrzną (obręcz trampoliny jest poza siatką, co minimalizuje ryzyko uderzenia się o nią).
 • Dla starszych dzieci można wybrać trampolinę ogrodową z siatką zewnętrzną i o odpowiednim udźwigu.

https://www.sklep-presto.pl/fitness-i-silownia/cardio/trampoliny-1784/

Oceń artykuł (7)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz