Artykuł sponsorowany

Tradycyjny kebab z Turcji z baru AFGHAN MATIULLAH AMARKHILL

Tradycyjny kebab z Turcji z baru AFGHAN MATIULLAH AMARKHILL

Kebab to wyśmienite danie, które przywędrowało do Europy z Turcji. Szczególnie rozpowszechniło się ono w naszym regionie świata za sprawą imigrantów tureckich, którzy zakładali swoje małe bary w niemieckich miastach. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie ulice małych i dużych miast bez restauracji z kebabami. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy z takich barów serwuje świeży kebab prosto ze Wschodu. Ten tradycyjny tworzony jest bowiem z pasją i według przekazywanych z pokolenia na pokolenie receptur. Jedną z nich wykorzystuje w swojej pracy bar AFGHAN MATIULLAH AMARKHILL, który działa w Sulejówku.

Czym wyróżnia się tradycyjny kebab?

Niestety znalezienie w Polsce baru, który jest w stanie zaserwować kebab nie tylko po polsku, ale przede wszystkim w tradycyjnej wersji tureckiej, jest ciężkim zadaniem. Dlaczego jednak warto poszukać restauracji, która serwuje takie orientalne przysmaki? Przede wszystkim dla niepowtarzalnego smaku oraz bogactwa nieziemskich wręcz aromatów – to z tego słyną właśnie tradycyjne kebaby.

Prawdziwy turecki kebab powinien być również przygotowany z nieprzemielonego mięsa drobiowego lub baraniego. Duże znaczenie ma jego świeżość, a także wcześniejsze obtoczenie w różnych przyprawach. O nich również warto wspomnieć, ponieważ tureckie kebaby pełne są ziół oraz przypraw korzennych niekoniecznie powszechnie wykorzystywanych w Polsce. Inny jest też sos, który podaje się do tureckiego chleba – pity. Mowa o sosiku jogurtowym z pieprzem oraz dodatkiem pietruszki. Całość wzbogacają zaś różnego rodzaju świeże warzywa, a przepyszny turecki kebab z trudem można nazwać wtedy fast food’em. Jest to bowiem bardzo pożywne i zdrowe danie, które tworzone jest z najwyższej klasy produktów.

Gdzie zatem można skosztować oryginalny kebab w Polsce? Do Sulejówka zapraszają właściciele baru AFGHAN MATIULLAH AMARKHILL, gdzie serwowany jest doner kebab.

Jaki rodzaj tureckiego kebabu pokochali Polacy?

Nie każdy wie o tym, że tureckie kebaby dzieli się na wiele różnych rodzajów. Wyróżnić można między innymi Adana Kebab, Durum Kebab, Talas Kebab, Tis Kebab, a także najbardziej rozpowszechniony Doner Kebab. Czym on się wyróżnia od pozostałych przysmaków prosto z Turcji?

Jak tłumaczą kucharze z tureckiego baru AFGHAN MATIULLAH AMARKHILL, doner kebaby tworzy się przede wszystkim ze świeżej i aromatycznej baraniny, a także wołowiny. Rzadziej dobierany jest kurczak lub inny gatunek mięsa drobiowego. Drugim ważnym elementem doner kebabu jest specjalna bułka pita, która przypomina grubszy naleśnik. Jest ona bardzo sycąca oraz chrupiąca. Dodatkami doner kebabu są zaś specjalne orientalne sosy oraz bukiety różnych warzyw. Podkreślić przy tym warto, że to właśnie doner kebab został przekształcony w Polsce i serwowany jest jako danie kuchni Fushion.

Kebab w wersji kuchni Fushion

Kuchnia Fushion to kuchnia, która łączy ze sobą smaki i aromaty kulinariów z całego świata. Świetnym tego przykładem jest zatem kebab wersji fushion, czyli kebab po polsku. Czym różni się on od tradycyjnych przysmaków tureckich? Kucharze z baru AFGHAN MATIULLAH AMARKHILL zdradzają, iż jest on bardziej kaloryczny. Surowe i pokrojone warzywa zastąpione zostały bukietami surówek, a sosy dostosowane zostały do kubków smakowych Polaków – są łagodniejsze i tworzone na bazie majonezu i ketchupu.

Sporą różnicą między doner kebabem po turecku a po polsku jest też to, że drugie z dań serwowane jest w grubszym cieście lub bułce. Na ogół wersja polska jest zaliczana do potraw typu fast food, czego nie można powiedzieć o oryginalnych tureckich przysmakach. Raz jeszcze warto podkreślić, że tradycyjny kebab jest daniem bardzo zdrowym. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz