Artykuł sponsorowany

Tradycyjne schody czy stopnie schodowe?

Tradycyjne schody czy stopnie schodowe?

Właściciele domów jednorodzinnych stoją przed wyborem, gdy mowa o schodach zewnętrznych. Poza klasyczną, czyli betonową konstrukcją, która następnie zostanie pokryta drewnem lub kamieniem naturalnym, mogą zdecydować się na stopnie schodowe. Układa się je szybko, a ich plusem jest brak konieczności stosowania materiału wykończeniowego. Które rozwiązanie sprawdza się lepiej w praktyce?

Stopnie schodowe – schody w kilka godzin

Schody budowane w klasyczny sposób wymagają co najmniej kilku dni pracy. Po przygotowaniu betonowej podstawy, konieczne jest jeszcze ich wykończenie. W tym celu stosuje się specjalne materiały wykończeniowe. Ich wybór nie może być przypadkowy – ze względów praktycznych muszą być one antypoślizgowe i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Dopiero po nałożeniu np. kamienia naturalnego i jego odpowiednim zabezpieczeniu specjalnymi środkami, schody są gotowe.

Stopnie schodowe to innowacyjna technologia w dziedzinie konstrukcji schodów. W ofercie firmy Bruk-Bet znajdują się: prostokątne, narożne i łukowe stopnie schodowe. Aby powstały schody prowadzące do domu, wystarczy ułożyć wybrane elementy zgodnie z przygotowanym planem. Ponieważ poszczególne stopnie schodowe są ciężkie, to nie wymagają one zastosowania stabilizującej podbudowy. To nie wszystko. Jako że na stopniach znajduje się już materiał wykończeniowy, można zaoszczędzić czas, pomijając etap jego nakładania.

Kiedy sprawdzą się tradycyjne schody, a kiedy stopnie schodowe?

Tradycyjne schody to wciąż najpopularniejsze rozwiązanie. Ich atutem jest możliwość zastosowania szerokiej palety materiałów wykończeniowych – inwestorzy mogą zdecydować się nawet na drewno. Klienci mogą wybierać także wśród zróżnicowanej palety kolorystycznej, np. płytki przeznaczone na schody zewnętrzne i tarasy są dostępne w licznych kolorach, a dodatkowo różnią się fakturą.

Budowa domu to czasochłonna inwestycja. Współcześnie wielu inwestorów poszukuje sprawdzonych rozwiązań, które można zastosować od razu. Wszędzie tam, gdzie liczy się czas, stopnie schodowe sprawdzą się idealnie. To również dobry wybór z punktu widzenia tych właścicieli, którym zależy na indywidualnych rozwiązaniach – z tych elementów można ułożyć schody o dowolnym kształcie. Ograniczeniem jest dość wąska paleta kolorystyczna stopni schodowych.

Co sprawdzi się lepiej – tradycyjne schody, pod które trzeba wylać betonową podstawę, czy może stopnie schodowe? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi – wszystko zależy od oczekiwań inwestora. Jeżeli priorytetem jest czas, to rozwiązanie w postaci stopni schodowych będzie optymalnym wyborem.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz