Materiał Partnera

Tradycyjne kołdry z pierza i puchu

Tradycyjne kołdry z pierza i puchu

Tradycyjne kołdry, a także poduszki z pierza i puchu są wciąż masowo wykorzystywane przez tysiące osób. Zakupują je nie tylko klienci indywidualni, ale także hotele, pensjonaty, czy też szpitale. Dobrze wytworzone kołdry oparte na naturalnym surowcu zwierzęcym, są bowiem bardzo zdrowe dla użytkowników i wyróżniają się przy tym wysokimi parametrami między innymi grzewczymi. To dlatego wciąż są one popularniejsze, niż droższe wyroby syntetyczne.

Puch i pierz – poznaj jego klasyfikację

Puch i pierz stanowią surowiec zwierzęcy naturalny, który jest pozyskiwany z ptactwa wodnego. Ich szerokie wykorzystanie jest związane z wysokimi parametrami użytkowymi, takimi jak miękkość, sprężystość, czy lekkość. Warto jednak wybierać produkty od wyspecjalizowanych firm. Jedną z najlepszych na rynku jest wytwórnia pościeli i kołder Emkap, która zajmuje się produkcją wyrobów sypialnianych. Do ich wytworzenia firma wykorzystuje najwyżej jakości materiały takie jak puch biały EX1, puch biały K-1, puch T-1, pierze K-białe, pierze darte PD, czy pierze T. Warto przy tym wiedzieć, że surowce te zawsze poddawane są obróbce mechanicznej oraz termicznej, co pozwala na uzyskanie przez nie najwyższych wskaźników sanitarnych. Jeśli chodzi zaś o branżę wytwórstwa poduszek oraz kołder z wypełnieniem naturalnym, istotne jest to, że najlepsze podmioty oferują również szerokie usługi: czyszczenie puchu i pierza, renowacje kołder i poduszek, czy też prucie kołder.

Wyroby z puchu

Puch stanowi najdelikatniejsze upierzenie ptactwa wodnego takiego, jak kaczki czy gęsi. Najczęściej stosuje się go zaś do produkcji wysokich jakościowo kołder puchowych. Wyróżniają się one wysoką zdolność do absorbowania wilgoci, świetną termoizolacją pozwalającą na utrzymywanie stałej temperatury ciała, przewiewnością oraz lekkością, a także przyjazną w dotyku strukturą. Warto przy tym wiedzieć, że kołdry tworzone z puchu świetnie nadają się zarówno do korzystania zimą – zapewnią odpowiednie ciepło bez przegrzania organizmu – jak i latem – wtedy zachodzi zjawisko mikrowentylacji, co pozwala na ochłodzenie ciała.

Wyroby z pierza

Pierz częściej wykorzystywany jest na poduszki, niż na kołdry. Wiąże się to z niższymi parametrami termoizolacyjnymi, ale znacznie lepszą zdolnością do niwelowania odkształceń i zapewnienia stabilności. Poduszki z pierza są zarówno miękkie, jak i sprężyste, co pozwala na idealne podparcie szyi oraz głowy. Warto jednak wiedzieć o tym, aby wykorzystywać poduszki z dobrym obszyciem, a także poszewką – najlepsze firmy z branży krawędzie swoich wyrobów wykańczają w tradycyjny przedwojenny sposób tak zwaną bizą, czyli tasiemką zabezpieczającą, która nadaje również niepowtarzalną, dekoracyjną estetykę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz