Materiał Partnera

Tort weselny - smak, forma i uczucie

Tort weselny - smak, forma i uczucie

Słodki, dekorowany, wykwintny – tort jest symbolem dobrobytu i szczęścia. Nic więc dziwnego, że jest jednym z głównych elementów menu przy okazji różnych uroczystości – urodzin, rocznic. Nic tak jednak nie łączy w sobie tego pięknego symbolizmu, dobrych życzeń od wszystkich gości i cudownego smaku, jak tort weselny. Główny punkt programu, który Państwo Młodzi symbolicznie przygotowują wspólnie i częstują gości – tort weselny musi być niezwykły.

Czym się kierować kupując tort weselny?

Tort, jako rodzaj ciasta, prawdopodobnie pochodzi z Włoch, ale obecnie jest częścią kultury i obyczajowości wielu krajów europejskich i poza europejskich. Cukiernicy zajmujący się wyrobem tortów zwykle korzystają z tradycyjnych przepisów przekazywanych przez pokolenia, które trzymają w tajemnicy przed konkurencją. Ale i nowoczesność znajduje miejsce w tworzeniu i zdobieniu najbardziej wyszukanych koncepcji Nowożeńców. Bo przecież każdy tort weselny musi być unikalny. Wprawdzie istnieją tradycyjne smaki tortów i wybór, mimo, że przebogaty to jednak jest ograniczony, ale już przy kreowaniu dekoracji tortu dobry cukiernik z pracowni cukierniczej Degustacja dosłownie za każdym razem tworzy niepowtarzalne dzieło. Przy zamawianiu tortu ustala się zatem nie tylko jego kompozycję smakową, ale również wizję Państwa Młodych odnośnie wyglądu ich tortu weselnego. Czy ma to być tort piętrowy i ile ma mieć pięter? Czy ma być tortem w stylu angielskim, czy też piętra mają być od siebie oddzielone? Jaki ma być kolor tortu? Przeważa kolor biały, choć pary decydują się też na delikatne barwy pastelowe, a czasem nawet na kontrasty z nutą ciemnej czekolady. No i ozdoby. Czekoladowe róże, stokrotki z delikatnych wafelków, kandyzowane wiśnie, złote kule z cukru. Wybór jest przeogromny, ale warto kierować się podstawową zasadą – jeśli wesele ma mieć swoją barwę przewodnią, czy temat, albo nawet kolor bukietu, czy sukienki druhny, dobrze jest zaznaczyć to przy rozmowie z cukiernikiem. Bo tort weselny także powinien być dopasowany do całości wesela. Wtedy tym bardziej wzbudzi podziw wszystkich gości.


A co oprócz tortu?

Tort to przecież tylko jedno z dań, na dodatek na tyle ekskluzywne, że wręcz nie wypada się nim objadać. Każdy dostanie po swoim kawałku, a przecież wesele trwa całą noc. Dlatego oprócz tortu na uroczystość weselną zamawia się także inne weselne ciasta i słodkości. Jeśli rozejrzymy się po cukierni, w której zamawiamy tort, z pewnością dostrzeżemy mnóstwo różnego rodzaju ciast, którymi warto się zainteresować. Każdy lubi przecież szarlotkę lub sernik. Goście weselni chętnie poczęstują się ciastem owocowym, orzechowym lub kajmakiem. Do tego można zaproponować kremowe babeczki, koperty z wiśniami lub ciastka z galaretką. I świetną zabawę.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz