Materiał Partnera

Torby papierowe jako opakowanie ekologiczne

Torby papierowe jako opakowanie ekologiczne

Reklamówki foliowe odchodzą do lamusa. Nie dostaniemy ich już w sklepie za darmo, jak kiedyś – teraz trzeba za nie zapłacić. A jeśli sklep chce być jeszcze bardziej eko – stawia na torby papierowe. Co ważne, tak samo jak reklamówki, mogą stanowić swego rodzaju reklamę sklepu, bo można wykonać na nich dowolne nadruki. Przyjęły się już jako opakowanie na pieczywo, ale powoli wkraczają też w inny asortyment, również po prostu jako torby na zakupy.

Papier to najlepszy materiał ekologiczny

Papier to materiał o wiele bardziej ekologiczny niż plastik, dlatego torby papierowe, tzw. ekotorby, to doskonały wybór zamiast foliowych reklamówek. Dlaczego tak jest? Reklamówka foliowa rozkłada się, w zależności od sposobu produkcji, od 100 do 400 lat, podczas gdy papier, z którego wykonane są takie torby, rozkłada się jedynie w miesiąc. Toby papierowa można też przetwarzać w procesie recyklingu, a recyklingowanie tony makulatury oznacza zaoszczędzenie od 15 do 20 drzew. Ekologia jest teraz w modzie, więc sklep, który stawia na papierowe opakowania pokazuje przez to swoim klientom, że ma na względzie ochronę środowiska naturalnego. Taką torbę można dowolnie spersonalizować; producent opakowań Green Pack proponuje kolorowe nadruki z logiem sklepu, przez co tym bardziej pokażemy klientom, że dbanie o środowisko nie jest nam obce. W wielu sklepach odzieżowych standardem jest już wydawanie zakupionych ubrań właśnie w torbach papierowych z nadrukiem, gdyż te, w odróżnieniu od reklamówek foliowych, sklep może dawać klientom za darmo, jako materiał promocyjny. Indywidualny nadruk na torbie to właściwie standard. Klient wybiera rodzaj torby, to jest jej wymiary, papier, z jakiego będzie wykonana, typ uchwytu, a także kolor torby, liczbę kolorów nadruku oraz czy nadruk będzie jedno czy dwustronny, no i oczywiście konkretny nadruk. Takie zamówienie realizuje firma produkująca opakowania papierowe.

Ekologiczny papier Kraft

Torby na zakupy najczęściej produkowane są z papieru typu Kraft. Ten papier, inaczej nazywany siarczanowym, produkowany jest z celulozy siarczanowej i wytwarzany najczęściej z makulatury, choć spotyka się także papier Kraft wykonany w włókien pierwotnych. Dostępny papier Kraft, z którego produkuje się spersonalizowane torby papierowe może być biały, beżowy lub szary, można go także zamówić w różnych gramaturach. Faktura bywa gładka lub prążkowana, w zależności od sposobu produkcji. Papier Kraft jest gruby i nie przepuszcza światła, jest też odporny na rozrywanie, co czyni go idealnym materiałem na opakowania. Dzięki temu, że ma jednolitą powierzchnię, wykonywanie na nim nadruków jest proste i nie sprawia kłopotów. Stosuje się go przede wszystkim do produkcji ozdobnych toreb zakupowych, kopert oraz torebek na pieczywo i inne produkty spożywcze.

Opracowanie:
Wierzchowisko, Długa 14
tel. 34 328 72 15
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz