TOP 5 filmów świątecznych, które każdy zna na pamięć

TOP 5 filmów świątecznych, które każdy zna na pamięć

Boże Narodzenie to przede wszystkim czas spędzony w gronie rodziny i przyjaciół. To świetna okazja, by wspólnie zasiąść przed telewizorem i obejrzeć film, który przywoła miłe wspomnienia. Nie masz pomysłu, co włączyć w wigilijny wieczór? Poznaj naszą listę idealnych filmów na święta. Masz ochotę na ciepłą komedię romantyczną czy absurdalny humor podkręcony odświętną atmosferą? Przedstawiamy 5 świątecznych filmów, które nigdy się nie nudzą.

Kevin sam w domu

Wiele osób z pewnością kojarzy film jeszcze z czasów dzieciństwa. Jeśli szukasz świątecznej komedii, którą obejrzysz z całą rodziną, koniecznie wybierz właśnie „Kevina samego w domu”. W skrócie historia przedstawia się tak: rodzina wybiera się na świąteczny urlop. Pech chciał, że w nocy zabrakło prądu, budzik nie zadzwonił, więc wszyscy domownicy zaspali. W pośpiechu jadą na lotnisko, ale przez przypadek zapominają zabrać ze sobą małego chłopca. Kevin nie nudzi się jednak, a zabawa rozkręca się na dobre, gdy musi stawić czoło lokalnym złodziejom raczej niegrzeszącym inteligencją. Mimo upływu czasu absurdalne sceny śmieszą do dziś. A jeśli wciąż mało ci świątecznych wrażeń, sięgnij po kolejną część, czyli „Kevina samego w Nowym Jorku”.

TOP 5 świątecznych filmów

To właśnie miłość

Na liście filmów świątecznych musi znaleźć się klasyczna propozycja, która co roku pojawia się w telewizji w okresie Bożego Narodzenia. „To właśnie miłość” to brytyjska komedia romantyczna z gwiazdorską obsadą. W filmie pojawiają się m.in. Hugh Grant, Colin Firth, Keira Knightley czy Emma Thompson. Film opowiada historie z życia kilku osób. Jak sam tytuł wskazuje, film porusza tematykę miłości, która nie zawsze jest łatwa i cukierkowa. Bohaterowie mimo przeciwności potrafią jednak wyjść nawet z trudnych i skomplikowanych sytuacji. Dawka dobrego humoru sprawia, że film co roku ogląda się z wielką przyjemnością.

Holiday

Idealny film na święta to „Holiday”. W filmie przedstawiona jest historia dwóch kobiet. Główne role grają Cameron Diaz oraz Kate Winslet. Jednak z nich to nowoczesna mieszkanka luksusowej willi w Los Angeles, druga wiedzie spokojne życie w domku na angielskiej wsi. Obie panie łączy niespełniona miłość i internetowa przyjaźń. Pewnego dnia wpadają na niecodzienny pomysł – by uciec przed problemami, przeprowadzą się i zamienią domami. Ta ciepła komedia romantyczna to idealna propozycja na mroźny wieczór. 

Listy do M.

„Listy do M.” to kolejna pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników świątecznych filmów romantycznych. Tym razem filmowa propozycja pochodzi prosto z polskiego podwórka. Podobnie jak w przypadku „To właśnie miłość” w filmie przedstawione są historie kilku osób, a akcja rozgrywa się w czasie świąt Bożego Narodzenia. Poruszane problemy dotyczą zarówno miłości i związków, jak i trudności rodzinnych. „Listy do M.” już dawno dołączyły do kanonu świątecznych klasyków i zdobyły uznanie widzów. Twórcy nie spoczęli jednak na laurach i film doczekał się kontynuacji w postaci dwóch kolejnych części.

Grinch: świąt nie będzie

Jeśli masz ochotę na szczyptę fantazji, wybierz świąteczny film o zielonym i złośliwym stworku, czyli „Grinch: świąt nie będzie”. Główny bohater stroni od ludzi i nienawidzi Bożego Narodzenia. Chętnie zepsuje świąteczną atmosferę, by inni poczuli się równie nieszczęśliwi. Czy mu się uda? Koniecznie sprawdź to na ekranie.

A po seansie koniecznie poznaj TOP 10 piosenek świątecznych, które nigdy się nie nudzą.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz