Top 5 designerskich mebli, które przydadzą się w każdym domu

Top 5 designerskich mebli, które przydadzą się w każdym domu
Człowiek dąży do ciągłego doskonalenia siebie i przestrzeni, w której przebywa. Pragnie otaczać się rzeczami modnymi, ale nie szablonowymi. Poszukuje elementów, które ożywią każde wnętrze. Generalna zmiana aranżacji przestrzeni domu wymaga zaangażowania wszystkich członków rodziny w jej realizację oraz dużego wkładu finansowego.

Najprostszym sposobem na urozmaicenie wnętrza jest wprowadzenie designerskich rozwiązań na miarę XXI wieku. Ciekawy jest fakt, że im bardziej na czasie jest dany model mebla, tym bardziej wydaje się on funkcjonalny. Nowoczesne trendy w projektowaniu wnętrz często przykładają szczególną wagę do właściwości użytkowych wyposażenia, przy zachowaniu wyselekcjonowanego stylu pomieszczenia.

Klasyczny fotel uszak

„Fotel” kojarzy się w głównej mierze z wygodą, wypoczynkiem i ciepłem rodzinnym. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się obszerne fotele tapicerowane grubą tkaniną. Wśród różnych form foteli zdecydowanym faworytem jest fotel uszak, którego kształt jest niezmienny od stuleci, a mimo to pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, jak i modernistycznych. W tradycyjnych wnętrzach idealnie sprawdza się fotel w kolorach stonowanych, a we wnętrzach nowoczesnych – o intensywnej barwie przełamującej nowoczesny minimalizm.

Stół ze szkła

Stół jest bardzo ważnym meblem w każdym domu. Jest miejscem spotkań całej rodziny; miejscem wspólnego jedzenia posiłków, dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, radościami i smutkami domowników. Szczególnie dobrze wpisują się w każdą aranżację stoły ze szklanym blatem, których rodzaj powierzchni nie przytłacza przestrzeni w pomieszczeniu. W nowoczesnych wnętrzach, w połączeniu z futurystycznymi krzesłami, stanowi on niezwykłą ozdobę salonu lub kuchni. Stół ze szklanym blatem nakryty pięknym obrusem może stać się ozdobą salonu w stylu tradycyjnym.

Hoker z regulowaną wysokością

Dobrze znanym designerskim rozwiązaniem jest zastosowanie hokerów z regulowaną wysokością siedziska. Obecnie w projektach nowych wnętrz, czy też wnętrz po renowacji, dominują otwarte kuchnie, które oddzielone są od salonu jedynie barkiem. Postawienie pary hokerów przy barku sprawia, że staje się on funkcjonalnym meblem – rodzinnym stołem i miejscem spotkań towarzyskich. Dobrze dobrane wysokie krzesła dodatkowo unowocześniają wnętrze.

Królewskie łoże

Zagłówek stanowi bardzo ważny element każdego łóżka. Już dawno minęły czasy, gdy łóżko służyło tylko do nocnego wypoczynku. Designerskim rozwiązaniem w konstrukcji łóżka jest wykorzystanie elementów tapicerowanych. Obecnie najpopularniejsze są zagłówki tapicerowane skórą z przeszyciami lub nitami. Dobrze zaprojektowany mebel posiada również wmontowane oświetlenie funkcjonalne lub ozdobne; dodatkowo może posiadać ukrytą półkę lub szafkę nocną.

Lustrzana toaletka

Każda sypialnia, nawet najnudniejsza i najsmutniejsza, może w łatwy sposób zostać ożywiona dzięki toaletce o klasycznym kształcie, ale wykonanej z materiału nadającego jej nowoczesny charakter. Designerskim hitem jest toaletka wykonana ze szkła (również sztucznego – pleksi) lub lustra. Dzięki gładkim powierzchniom swobodnie odbija światło dzienne, co dodatkowo przyciąga uwagę. Dla osób, które nieco bardziej konserwatywnie podchodzą do metod urządzania wnętrz, proponowane są toaletki w kolorze neutralnym i stonowanym (białe, kremowe i szare).
Oceń artykuł (2)
3.0
Komentarze
Dodaj komentarz