Artykuł sponsorowany

Toczenie CNC na automatach tokarskich w Zm Part

Toczenie CNC na automatach tokarskich w Zm Part

Precyzyjne części obrabiane na automatach tokarskich znajdują zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu. Osie z profilami kształtowymi, tuleje czy wałki precyzyjnych napędów, to podstawowe komponenty wykorzystywane w sektorach motoryzacyjnym, elektrotechnicznym czy maszynowym. Sprawdźmy, co na temat obróbki skrawaniem mówi technik z firmy Zm Part.

Automaty tokarskie w wytwórstwie części precyzyjnych

Istnieje wiele powodów, przez które toczenie CNC na automatach tokarskich cieszy się dużą popularnością w branży przemysłowej. Niewątpliwymi zaletami tej metody są precyzja oraz wysoka wydajność. Jak zauważa specjalista z Zm Part, możliwość uzyskania seryjnej powtarzalności produkcji sprawia, że obróbka skrawaniem jest o wiele bardziej opłacalna niż toczenie manualne. Powolne przejście na całkowitą automatyzację procesu wynika także z opłacalności i szybkości procesu.

Aby zapewnić powtarzalność wytwórczą, wykonujemy szereg czynności. Digitalizacja umożliwia tworzenie spersonalizowanych wyrobów przy zachowaniu założeń kosztowych. Kiedy produkt jest już ujęty w ramy cyfrowe, przeprowadzamy transfer CAD/CAM, przygotowujemy i predefiniujemy narzędzia, a następnie inicjujemy procesy produkcyjne. Aby mieć pewność, że uzyskaliśmy idealne parametry, dokonujemy szczegółowych pomiarów wyrobów z danej serii

– mówi pracownik Zm Part.

Wytwórstwo seryjne części precyzyjnych na automatach

Wieloczynnościowa obróbka skrawaniem CNC wymaga ciągłego udoskonalania techniki i wdrażania nowoczesnych rozwiązań technologicznych. Powierzając nadzór nad procesami produkcyjnymi firmie Zm Part mogą mieć Państwo pewność, że wszystkie części będą miały ściśle określone parametry, a ryzyko błędów i niedociągnięć zostanie wyeliminowane. Toczenie CNC to proces, który wymaga dużego doświadczenia i dysponowania doskonałej jakości sprzętem o wąskiej tolerancji wykonania detali. Jedynie wyspecjalizowani technicy są w stanie podjąć się realizacji procesów obróbki.


Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz