Materiał Partnera

Tłumaczenia niemieckojęzyczne tekstów fachowych

Tłumaczenia niemieckojęzyczne tekstów fachowych

Język niemiecki jest popularny w naszym kraju, ale nawet, jeśli ktoś dobrze się nim posługuje, może się znaleźć w sytuacji wymagającej zrozumienia skomplikowanego tekstu fachowego, z zaawansowanym poziomem zawodowego słownictwa. W takich tłumaczeniach specjalizują się tłumacze przysięgli.

Formalne tłumaczenia z języka niemieckiego

Rozwój cywilizacyjny, społeczny i gospodarczy sprawia, że zawieramy coraz więcej znajomości międzynarodowych, zakładamy firmy o szerokim obszarze działania, a także nawiązujemy wiele kontaktów biznesowych i w innych obszarach naszego życia. Coraz bliższe związki łączą nas też z zachodnimi sąsiadami. Znajomość języka niemieckiego bywa szczególnie przydatna, gdy wkraczamy na drogę prawa i związanych z nim formalności – jeśli nie znamy języka, niezbędne jest skorzystanie z pomocy tłumacza przysięgłego. Przydaje się on, gdy chcemy wziąć ślub w niemieckim urzędzie z partnerką z tego kraju albo kiedy po niemieckim krewnym odziedziczymy działkę i chcemy ją sprzedać, wynająć czy zagospodarować. Tłumacz przysięgły nie tylko zapewni nam wierny przekład dokumentu, ale też zagwarantuje jego formalność oraz honorowanie go przez każdy urząd.

Tłumaczenia specjalistyczne – gwarancja zrozumienia tekstu

Specjalistyczne przekłady dokumentów odnoszą się przede wszystkim do takich tekstów, które wykraczają poza obszar tradycyjnej mowy potocznej i przeciętnego zrozumienia języka. Tłumaczenia techniczne, medyczne czy z innych dziedzin wiedzy najczęściej wykonywane są na zlecenia firm, ale może się zdarzyć, że ktoś przejdzie badania lekarskie w innym kraju albo otrzyma pismo z tamtejszego sądu i niezbędna będzie pomoc tłumacza specjalisty. Tłumaczenia techniczne, medyczne, prawnicze wymagają specjalnego rodzaju słownictwa, dlatego obecnie na rynku mamy do wyboru wiele firm zajmujących się takimi profesjonalnymi przekładami. Pracują w nich specjaliści nawet z krajów, dla których niemiecki jest językiem macierzystym, albo tłumacze doskonale przeszkoleni i doświadczeni w branży. Jedną z opcji jest też zatrudnianie na umowę zlecenie pracowników naukowych uniwersytetów i uczelni technicznych lub innych osób specjalizujących się w danej dziedzinie wiedzy, a doskonale znających język przekładu.

Dwukierunkowe tłumaczenia różnych materiałów

Z tłumaczeń technicznych czy prawniczych korzystają przedsiębiorstwa, które w wyniku współpracy międzynarodowej dostają materiały do nowej produkcji czy nowe przepisy zarządu, a ich perfekcyjne zrozumienie jest niezbędne. Specjalistyczne przekłady oferowane przez Terlikowska-Jędrzejewska Małgorzata. Tłumacz przysięgły jęz. niemieckiego i inne tego typu biura dotyczą także prywatnych dokumentów spadkowych, finansowych i innych związanych z operacjami międzynarodowymi, a także koncesji i zezwoleń czy świadectw kwalifikacyjnych. Na zlecenie tłumaczone są też artykuły fachowe oraz książki czy dokumentacja techniczna maszyn i urządzeń. Tłumaczenia techniczne, medyczne czy prawnicze wykonuje się nie tylko z języka niemieckiego na polski, ale również w drugą stronę, jeśli dokumentacja przygotowywana jest dla firmy zza zachodniej granicy lub ma być przedstawiona w tamtejszym urzędzie.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz