Materiał Partnera

Tkaniny sanitarne z włókna poliestrowego

Tkaniny sanitarne z włókna poliestrowego

Obecnie w przemyśle wyrobów technicznych gumowych, bardzo duże zapotrzebowanie zarówno detaliczne, jak i hurtowe, można zauważyć w sektorze sprzedażowym tkanin sanitarnych. Są one wykonywane najczęściej z wysokiej jakości włókna poliestrowego, który pokrywany jest także warstwą poliuretanową. Takie materiały są zaś stosowane, jako półprodukty do wykonywania materacy łóżkowych, czy też całych łóżek – zwłaszcza przeznaczenia medycznego czy też dziecięcego.

Zastosowanie tkanin sanitarnych PA/PU

Tkaniny sanitarne wykonywane z tworzyw sztucznych PA i PU, mają różne zastosowanie. Można je wykorzystywać między innymi, jako warstwy akustyczne różnych konstrukcji, czy też izolatory wilgoci i temperatury. To właśnie dwie ostanie właściwości, powodują to, że tkaniny sanitarne świetnie nadają się zarówno w meblarstwie, jak i w gospodarstwach domowych. Stosuje się je obecnie szeroko, jako podkłady pod prześcieradło dla osób moczących się w łóżku. Świetnie nadają się zatem przy opiece nad osobami niepełnosprawnymi, czy pacjentami geriatrycznymi, a także przy zapewnianiu komfortu małym dzieciom. Warto przy tym zauważyć, że to zastosowanie powoduje, że tkaniny sanitarne są zamawiane przez domy spokojnej starości, hospicja, szpitale, przychodnie, różnego typu kliniki, a także przez przedszkola i świeżo upieczonych rodziców. Również klienci biznesowi, są zainteresowani tego typu wyrobami – traktują je, jako półprodukty do produkcji materacy, czy łóżek.

Właściwości tkanin sanitarnych PA/PU

Tkaniny sanitarne najczęściej są z jednej strony gładkie, a z drugiej prążkowane. Większość tego produktów, oferowanych jest w kolorze białym. Jeśli chodzi o parametry techniczne, warto wiedzieć, że najlepsze z nich, wyróżniają się: grubością 0,31 – 0,34 milimetrów; gramaturą 107,6 – 136,2 g/m2; wodoszczelnością nie mniejszą niż 3000 mm słupa wody; a także trwałością określoną na minimum 2 lata codziennego eksploatowania. Przy zakupie tego typu wyrobów z tworzyw sztucznych, warto szczególnie zwracać uwagę na świadectwa dopuszczenia do obrotu przez Instytut Leków. To pozwoli mieć pewność, że dane tkaniny sanitarne wyróżniają się odpowiednimi cechami, również dotyczącymi bezpieczeństwa. Wyroby zatwierdzane przez Instytut Leków z pewnością będą odporne na działanie środków odkażających i myjących (nie zaburzą struktury materiałowej), a brak jonów metali ciężkich w swoim składzie, zapewni wysokie własności hypoalergiczne.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem wysokich jakościowo tkanin sanitarnych PA/PU, również przeznaczenia medycznego, zgłoś się do ich producenta, firmy PIONIER Jawor, która słynie z wytwarzania różnych materiałów technicznych z gumy. 

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz