Materiał Partnera

Tkaniny góralskie jako element ozdobny okien

Tkaniny góralskie jako element ozdobny okien

Tkaniny góralskie idealnie sprawdzają się jako materiał na zasłony, poduszki czy narzuty. Nadają one wnętrzom domowego klimatu. Tkaniny góralskie często wykorzystywane są w karczmach, zajazdach czy hotelach, jako element ozdobny okien. Zobaczyć je można w lokalach i domach w całej Polsce, nie tylko na Podhalu. Cechują się wysoką jakością wykonania i masywnością, stąd cały czas cieszą się dużym zainteresowaniem.

Firany i zasłony ozdobą okien

Okna są bardzo ważnym element każdego domu czy mieszkania. Dzięki nim promienie światła dziennego wpadają do naszych pomieszczeń. Okna dają widok na świat i pozwalają obserwować życie na zewnątrz. Istotnym elementem każdego okna są firany i zasłony, które oprócz funkcji ozdobnej i dekoracyjnej, pełnią funkcję użytkową i zapewniają prywatność. Wybierając firany lub zasłony pamiętajmy, aby zwrócić uwagę na ich jakość i wybrać renomowanego producenta, np. Polontex, który jest jednym z największych polskich producentów firan i zasłon oraz innych dodatków do wystroju wnętrz. Produkty cechujące się najwyższą jakością i estetyką, zapewnią wytrzymałą, funkcjonalną oraz stylową dekorację okienną. Przy wyborze firan i zasłon pamiętajmy, aby dostosować materiał do wysokości i szerokości naszych okien i ścian. Nie mogą być one za długie ani za krótkie.

Tkaniny góralskie – najwyższa jakość

W Polsce miłośników podhalańskiej kultury oraz tradycji nie brakuje, dlatego niektórzy z nas decydują się na urządzenie domu właśnie w stylu góralskim, tak jakby znajdowali się u podnóża Tatr. Dzięki tkaninom góralskim możemy przenieść namiastkę podhalańskiego klimatu do naszego domu. Bogate wzornictwo zasłon wykonanych z tkanin góralskich pozwala na idealne dopasowanie ich do danego pomieszczenia. Jednym z najbardziej znanych  góralskich wzorów jest parzenica, która ma kształt przypominający gwiazdę lub rozetę. Wygląd parzenicy w zależności od danego regionu może się nieco różnić - mogą być one bardzo kolorowe i duże albo wyglądem przypominać koniczynę. Ten charakterystyczny góralski wzór pojawia się nie tylko na zasłonach, ale również na tkanych obrusach, narzutach, poduszkach i innych dekoracjach, a także ubraniach. Osoby, które kochają minimalizm również znajdą coś dla siebie. Tkaniny góralskie charakteryzują się wysoką wytrzymałością, elastycznością a pranie ich nie jest problematyczne. Możemy wybrać tkaniny dekoracyjne i antyelektrostatyczne.  Idealnie sprawdzą się w klasycznych wnętrzach, jak i nowoczesnych oraz minimalistycznych pomieszczeniach.  Jeżeli chcemy, aby zasłony przykuwały uwagę naszych gości warto wybrać tę w góralskich, kolorowych wzorach, co z pewnością ożywi nasze wnętrze i doda mu charakteru.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz