Materiał Partnera

Tkanina velvet. Charakterystyka

Tkanina velvet. Charakterystyka

Velvet to świetny materiał, dla którego można znaleźć wiele zastosowań. W dotyku przypomina on aksamit – jest miękki i przyjemny. Aranżując przestrzeń w swoim mieszkaniu, warto o nim pomyśleć. Przeczytaj, co jest charakterystyczne dla tej tkaniny. Poznaj zalety velvetu i sposoby jego wykorzystania. Sprawdź, czym różni się velvet pikowany od velvetu gładkiego.

Czym charakteryzuje się tkanina velvet?

Velvet jest delikatnym materiałem. Tkanina ta charakteryzuje się wysoką jakością i eleganckim wyglądem. Można wyróżnić dwa rodzaje velvetu: velvet gładki i velvet pikowany.

Na velvet pikowany składają się trzy warstwy. Są to fizelina, ocieplina oraz tkanina velvet.  Nitka, którą pikowany jest velvet, nakreśla na materiale różne kształty. Wyjątkowość vel vetu pikowanego sprawia, że jest on wdzięcznym surowcem do ozdoby wnętrza. Materiał sprawdzi się idealnie jako ochraniacz do łóżeczek dla dziecka, powłoczka na poduszkę czy narzuta na kanapę. Zastosowań można znaleźć więcej – tłumaczy ekspert z firmy 2Lime.

Velvet gładki jest bardzo miękkim materiałem. Tkanina składa się z włókien poliestrowych. Dzięki czemu nie ulega deformacji i odporna jest  na wszelkiego rodzaju zgniecenia – materiał jest elastyczny.

Velvet sprawdzi się w salonie czy w sypialni. Miękka i pluszowa tkanina ma podobne zastosowania i właściwości co welur czy aksamit.

Jakie są zalety tkaniny velvet?

Największą zaletą tkaniny velvet jest jej miękkość oraz elegancki wygląd. Dzięki tym dwóm cechom jest to idealny materiał dla dekoracji twojego domu – jednocześnie praktyczny i estetyczny. Miękka i elegancka narzuta na kanapę umili tobie i twoim gościom wolny czas. Za sprawą tej tkaniny możesz dodać wnętrzom charakteru oraz oryginalnego wyglądu.

Miękkość velvetu sprawia, że tkanina ta jest idealna na rzeczy dla dziecka. Można z niej uszyć zabawki, wykorzystać jako matę edukacyjną czy kocyk. Jest to bardzo przyjemny materiał, który spodoba się najmłodszym. Materiał ten nie sprawia problemów w pielęgnacji – co też jest dużym plusem, jeżeli jego przeznaczeniem ma być łóżeczko w pokoju dziecięcym czy zabawki.

Zabrudzenia wyeliminować można przy pomocy miękkiej szmatki, a do pozbycia się różnego rodzaju okruszków czy kurzu wykorzystać można odkurzacz. Materiału nie trzeba myć ręcznie. Wszelkiego rodzaju koce czy poszewki można bezpiecznie wrzucić do pralki. Należy pamiętać jednak, że tkaninę velvet pierze się w temperaturze nie wyższej niż 30° C. Dzięki takiej pielęgnacji materiał ten będzie służył ci bardzo długo.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz