Materiał Partnera

Testery banknotów – jak zabezpieczyć się przed próbą oszustwa?

Testery banknotów – jak zabezpieczyć się przed próbą oszustwa?

Zapewnienie płynności finansowej jest jednym z najważniejszych zadań, przed którym musi stanąć każdy właściciel działalności gospodarczej. Jest ona niezbędna dla stabilności firmy. Niemniej jednak bez względu na branżę, czy specjalizację firmy, każdy może paść ofiarą oszustwa. Wśród wielu metod, wciąż bardzo często można spotkać się z podrabianiem banknotów. Co warto wiedzieć o tym procederze i jak się przed nim ochronić?

Dlaczego podrabia się banknoty?

Podrabianie pieniędzy nie jest już zjawiskiem nowym. Niestety ze względu na trudność wykrycia oraz ewentualne korzyści, jakie może przynieść, wciąż relatywnie popularnym. Nowoczesne techniki drukarskie umożliwiają stworzenie banknotów identycznych, jak te, które emitowane są przez państwowe mennice. Historia zna nawet przypadki, w których podrobione banknoty charakteryzowały się wyższą jakością niż oryginały, co niestety zadziałało na niekorzyść oszustów. Poprzez rozwój techniki drukarskiej, umożliwiającej perfekcyjne odtworzenie grafik widniejących na banknotach, priorytetem dla oszustów stało się zdobycie papieru, używanego przez mennice.

Największym zagrożeniem, które stwarzają podrobione banknoty, jest to, że bez specjalistycznego sprzętu są one nie do odróżnienia od swoich prawdziwych odpowiedników. Warto również wspomnieć o tym, iż pieniądze podrobione nie mają żadnej wartości rynkowej. Wbrew powszechnie panującej opinii najczęściej podrabianymi banknotami wcale nie są te o najwyższych nominałach, które przeważnie sprawdzane są przez kasjerów. Aby zmaksymalizować szansę powodzenia, oszuści podrabiają niskie nominały, na które rzadko kto zwraca uwagę. By nie narażać się na niepotrzebne straty, trzeba zaopatrzyć się w nowoczesne testery banknotów. Co konkretnie warto o nich wiedzieć?

Testery banknotów – jak działają?

Unia Europejska szacuje, że od czasu wprowadzenia waluty Euro, proceder podrabiania banknotów przyniósł około 500 mln strat. Jak widać, skala zjawiska powoduje, że zdecydowanie nie można jej zbagatelizować. Wśród wielu dostępnych na rynku testerów banknotów można wyróżnić przede wszystkim te najbardziej zaawansowane technologicznie, czyli stacjonarne oraz te, cechujące się nieco mniejszą precyzją wykrywania – przenośnie. Aby uchronić przedsiębiorcę przed stratami, testery banknotów analizują jednocześnie kilka zmiennych. O czym konkretnie mowa? Podczas umieszczenia banknotu w przeznaczonym do tego miejscu, urządzenie sprawdza go pod kątem kodu magnetycznego, grubości użytego papieru, magnetyczności farby, rozmiaru, a także specjalistycznie zaprojektowanych znaków wodnych.

Jako że jest to zadanie niezwykle odpowiedzialne, warto w tym przypadku postawić na sprzęt najwyższej jakości, który zapewnić mogą jedynie najlepsi producenci i ich dystrybutorzy. Zdecydowanie zalicza się do nich firma Kas-Tech, która dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu oraz wykwalifikowanej kadrze pracowniczej od lat pomaga przedsiębiorcom w łatwym dostępie do zaawansowanych urządzeń fiskalnych oraz testerów banknotów. Wszyscy zainteresowani mogą liczyć nie tylko na bardzo atrakcyjne ceny, ale także na profesjonalne i rzetelne doradztwo techniczne. Testery banknotów przeznaczone są przede wszystkim dla wszystkich tych, którzy cenią sobie wiarygodność przeprowadzanych transakcji.

Opracowanie:
Wrocław, Karmelkowa 66
tel. 693 737 383
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz