Materiał Partnera

Termy w Szaflarach znakomitym sposobem na regenerację organizmu

Termy w Szaflarach znakomitym sposobem na regenerację organizmu

Zdrowotne właściwości wody są znane od wieków. Ludzie zawsze jeździli „do wód”, podczas chorób stosowali lecznicze kąpiele. Dziś woda pomaga nam nie tylko zachować zdrowie, ale też odprężyć się i rozerwać. Idealnym do tego miejscem są nowoczesne termy w Szaflarach – obiekt, który zaskoczy Cię intensywnością wodnych doznań. Jak wpływają one nasze samopoczucie?

Poznaj Szaflary

Szaflary to wieś położona w województwie małopolskim w okolicach Nowego Targu, na pograniczu Kotliny Nowatorskiej i Pogórza Bukowińskiego.

Miejscowość liczy niewiele ponad 2000 osób – jest zatem całkiem spora jak na wieś, populacyjnie zbliżona raczej do niewielkiego miasteczka. Okolica obfituje zarówno w piękne widoki, jak i typowo górskie rozrywki. Odległość od Zakopanego jest niewielka, co sprawia, że Szaflary są doskonałą bazą wypadową dla osób, które chcą zwiedzić ten zakątek kraju. Wystarczy znaleźć nocleg w Szaflarach, aby swobodnie poruszać się po Podhalu, nie przepłacając  za zakwaterowanie.

Najsłynniejszą atrakcją okolicy są termy, a wśród nich powstałe jako pierwsze na Podhalu „Termy Szaflary” o powierzchni 970 m2. Trzeba zaznaczyć, że nie jest to jedyne tego typu miejsce w regionie. Od kiedy w 2008 założono ten obiekt, zaczęły powstawać inne kompleksy geotermalne w okolicy. Dzięki temu turyści mają z czego wybierać! Termy w Szaflarach przyciągają ich mnóstwo.

Zdrowotne korzyści wodnych atrakcji

Kąpiele w wodzie ze źródeł geotermalnych dają naszemu zdrowiu mnóstwo korzyści. Minerały w niej zawarte odżywiają naszą skórę, przywracają równowagę. Z tego powodu woda z gorących źródeł jest często składnikiem, a nawet bazą dermokosmetyków. Jest odpowiednia nawet dla osób o skórze bardzo wrażliwej, atopowej i łuszczycowej.

Z dobrodziejstw ciepłej i pełnej minerałów wody korzysta nie tylko skóra. Pozytywne skutki odniosą: układ krwionośny, gospodarka hormonalna, a przede wszystkim – nerwy. Ciepła woda opływająca ciało to najlepszy masaż, który rozluźnia mięśnie, usuwa stres i przywraca nam energię do działania. Po przyjemnych kąpielach i wodnych masażach relaks można dokończyć w doskonałych warunkach w ośrodku wypoczynkowym „U Borowego”.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz