Materiał Partnera

Termoformowanie próżniowe tworzyw termoplastycznych – możliwości i korzyści

Termoformowanie próżniowe tworzyw termoplastycznych – możliwości i korzyści

Poszczególne elementy wykonane z tworzyw termoplastycznych stosowane są w wielu branżach. Muszą być one zrealizowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, co zapewniają wyłącznie renomowane zakłady zajmujące się termoformowaniem próżniowym tego typu materiałów. Takie rozwiązanie zapewnia zarówno wiele możliwości, jak i korzyści – jakich dokładnie i w jakich dokładnie branżach wykorzystuje się tak przygotowane elementy?

Nowoczesna technologia

Technologia termoformowania próżniowego tworzyw termoplastycznych daje przede wszystkim wiele możliwości w zakresie ich przygotowania według indywidualnych preferencji klienta. Wykonane w ten sposób elementy mogą charakteryzować się wybraną grubością – w dobrych zakładach używane są płyty z tworzyw sztucznych o grubości od 0,5 do aż 16 mm. Termoformowanie próżniowe realizowane przez specjalistów zapewnia też sporo możliwości pod względem dopasowania wymiarów konkretnych wyrobów. Należy jednak pamiętać, że tylko renomowane zakłady świadczące tego typu usługi są w stanie wykonać je w sposób profesjonalny i w szerokim zakresie konfiguracji.

Tak funkcjonuje firma Geo Globe Polska, której rozbudowane i nowoczesne zaplecze techniczne pozwala na zrealizowanie skomplikowanych zleceń z użyciem technologii termoformowania próżniowego tworzyw termoplastycznych. Warto też pamiętać o innych zaletach takiego rozwiązania – to przede wszystkim oszczędność czasu i pieniędzy. Szybkie wdrożenie detalu do produkcji czy możliwość realizacji zamówień małoseryjnych to kolejne już zalety termoformowania próżniowego.

Stosowane w wielu branżach

Technologia ta wykorzystywana jest do produkcji elementów znajdujących zastosowanie w wielu branżach. Jednym z wielu odbiorców są firmy motoryzacyjne, które zlecają specjalistycznym firmom wykonanie kompletnych karoserii czy części osłonowe poszczególnych pojazdów, w tym m.in. maszyn rolniczych. Bez problemu stworzyć można także niewielkie elementy, np. komponenty do lamp sygnalizacyjnych czy klosze lamp wykonanych z ABS. Wyroby wykonane w technologii termoformowania próżniowego tworzyw termoplastycznych wykorzystuje się także w transporcie – w tej branży doskonale sprawdzają się tzw. trójpaki, czyli specjalne pojemniki umożliwiające bezpieczny przewóz delikatnych materiałów.

Nierzadko poszczególne elementy stworzone właśnie za pomocą termoformowania próżniowego stosuje się też w budownictwie. Kopuły PC do okien dachów płaskich, świetliki do hal łukowych z blach stalowych czy komponenty systemów wentylacyjno-grzewczych również powinny być wykonane precyzyjnie i z wytrzymałych materiałów. Z tego względu do ich produkcji wykorzystuje się technologię termoformowania próżniowego tworzyw termoplastycznych, która umożliwia także stworzenie dopasowanych obudów do sprzętu medycznego.

Opracowanie:
Mikołów, Dzieńdziela 30
tel. 32 226 07 96
Oceń artykuł (1)
1.0
Komentarze
Dodaj komentarz