Termofor z pestek wiśni – działanie i zastosowanie

Termofor z pestek wiśni – działanie i zastosowanie

Za czasów naszych babć znajdował się niemal w każdym domu. Nic dziwnego skoro nie tylko umila jesienne oraz zimowe wieczory, ale również przynosi ukojenie, rozluźnia i działa terapeutycznie. Termofory z pestek wiśni stanowią alternatywę dla znanych nam klasycznych gadżetów i niosą ze sobą niesamowite właściwości – szczególnie dla najmłodszych pociech. Sprawdź, czy warto wykorzystać go do zimnych i ciepłych okładów. Przeczytaj więcej o tym niezwykłym akcesorium.  

Pozycjonowanie stron Pozycjonowanie stron

Czym jest termofor z pestek wiśni?

Zazwyczaj utożsamiany jest z gumowym pojemnikiem, który należy napełnić gorącą wodą, aby utrzymał na dłużej ciepło. W ostatnim czasie dużą popularność zdobywa alternatywa dla klasycznych gadżetów, czyli termofory z pestek wiśni. Różnią się od innych tego typu akcesoriów, ponieważ nie trzeba ich napełniać. Do ich zdecydowanych zalet należy również poręczny rozmiar, który sprawia, że są idealne dla najmłodszych użytkowników.

Niewątpliwą przewagą pokrowca nad klasycznymi termoforami wypełnianymi płynem jest również powstający w wyniku nagrzewania wiśniowy aromat. Poza tym gadżet stanowi połączenie pełnej naturalności oraz skuteczności. Jest to ponadto produkt ekologiczny. Opinie o suchych termoforach wskazują jednoznacznie – są to przedmioty bezpieczne dla kobiet w ciąży, mam oraz niemowlaków i dzieci, a także alergików. Wbrew pozorom mogą z nich korzystać również dorośli zarówno w postaci ciepłej, jak i zimnej.

Jak używać termoforu z pestek wiśni? Aby ochłodzić gadżet, należy umieścić go w zamrażarce na ok. 30-40 min. Natomiast w celu nagrzania możemy wykorzystać trzy różne opcje:

  • Kaloryfer – do momentu uzyskania odpowiedniej temperatury;
  • Piekarnik – w temperaturze 100-120 stopni Celsjusza przez ok. 20 minut;
  • Kuchenka mikrofalowa – 600 W na około 1-2 minuty.

Ciepło powinno utrzymać się przez około godzinę, choć z czasem może ten przedział maleć. Za niewielki produkt zapłacimy ok. 10 zł w wielu całodobowych aptekach.

Zastosowanie suchego termoforu

Wiemy już, że suche termofory przyjmują postać woreczków z ekologicznej bawełny z osuszonymi pestkami wiśni w delikatnym dla skóry pokrowcu. Dzięki zdolności nasion do kumulowania i przekazywania temperatury gadżet ma wyjątkowo szerokie zastosowanie. Ze względu na sposób przygotowania, wyróżnia się różnorodne działanie urządzenia.   

Jak stosować termofor z pestek wiśni? Oto podstawowa instrukcja dla dorosłych:

1. Po podgrzaniu gadżet pomaga na:

  • bóle brzucha, menstruacyjne oraz wzdęcia,
  • zapalenie zatok,
  • ogrzewanie rąk i stóp,
  • dolegliwości reumatyczne i neurologiczne,
  • nagrzewanie pościeli czy ręcznika w trakcie kąpieli,
  • bóle stawów i mięśni oraz zakwasy.

2. Kompres chłodzący warto stosować na:

  • stłuczenia i opuchliznę związaną ze zwichnięciem,
  • ślady ukąszenia przez owada,
  • opuchliznę pod oczami,
  • ból głowy oraz nawracające migreny,
  • krwotoki z nosa,
  • objawy gorączki.   

Dzięki swoim niewielkim rozmiarom termofor z pestek wiśni dla dziecka doskonale sprawdza się w łagodzeniu wielu dolegliwości bólowych. Szczególnie skuteczny okazuje się w walce z przypadłością, jaka dotyka właściwie każdego noworodka, czyli kolką. Dzięki temu, że ciepło gadżetu rozkurcza mięśnie, to może łagodzić przy tym ból. Poza tym warto wykorzystać przedmiot do nagrzania pościeli, jako zabawkę lub do wykonania masażu.

Szukasz domowych sposobów na łagodzenie dolegliwości bólowych w ciąży? Suchy termofor sprawdzi się w tym celu znakomicie. Gadżet znajduje zastosowanie przy bólu głowy, mięśni karku i pleców oraz przy dolegliwościach w odcinku lędźwiowym czy obrzękach nóg w upalne dni. Mogą z niego skorzystać również kobiety po porodzie, aby pomóc sobie w przypadłościach związanych z karmieniem piersią.   

termofor z pestek wiśni

Termofor z pestek wiśni – jak zrobić?

Chcesz wybrać odpowiedni rodzaj termoforu dla siebie? Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z jakiego jest wykonany oraz czy tkaniny posiadają odpowiednie certyfikaty. Na rynku znajdziemy pokrycia z bawełny, polaru minky czy antyalergicznego lnu. Wkłady mogą posiadać dodatkowo substancje zapachowe np. lawendę czy eukaliptusa. Jeśli nie chcesz inwestować w gotowe produkty, to można wykonać suchy termofor z pestek wiśni samodzielnie w domu.

Do przygotowania termoforu DIY wystarczą pestki z około 2 kg wiśni oraz dobrej jakości materiał bawełniany. Należy najpierw wydrylować owoce, a następnie oczyścić i wysuszyć nasiona. Tkaninę musimy przyciąć do odpowiednich rozmiarów i zszyć z wypełnieniem w postaci pestek. Jeśli chcesz poznać inne rodzaje tego typu gadżetów, to sprawdź, jaki termofor wybrać na chłodne dni

Opracowanie:
Karolina
Redaktor pkt.pl
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz

Przeczytaj także