Materiał Partnera

Teren zewnętrzny firmy – kiedy pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Teren zewnętrzny firmy – kiedy pierwsze wrażenie jest najważniejsze

Jeśli w codziennej pracy swojej firmy stawiamy na wysoką jakość i profesjonalną obsługę klienta, to każdego dnia, rozpoczynając pracę powinniśmy koniecznie skontrolować wygląd terenu zewnętrznego, okalającego naszą firmę i w razie konieczności oddelegować tam pracowników w celu wysprzątania tej przestrzeni. Sprzątanie tej strefy powinno być zaliczane do obowiązków ekipy sprzątającej, która co najmniej kilka razy w ciągu dnia powinna sprawdzić czy teren jest reprezentatywny.

Pierwsze wrażenie

Nasi potencjalni klienci, gdy do nas zmierzają w pierwszej kolejności zobaczą budynek i jego otoczenie. Już na tej podstawie wielu z nich wyrobi sobie pierwsze wrażenie na nasz temat, ale również na temat współpracy z naszą firmą i naszej dokładności. Nie możemy więc dopuścić aby coś było nie tak. W celu odpowiedniego dbania o teren zewnętrzny ekipa sprzątająca powinna być wyposażona w specjalne miotły wraz z szufelkami, najlepiej na dłuższych kijach, oraz wiadra na kółka do zbierania nieczystości. Wózki do sprzątania wyposażone są w kubły na śmieci, miotły, a często również chwytaki oraz łopaty. Wszystko zależy od tego, jakie czynności będzie trzeba wykonywać na terenie zewnętrznym naszej firmy.

Gdzie kupić sprzęt do utrzymania terenów zewnętrznych?

Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie renomowanego dystrybutora, firmy Perfectplus Sp. z o.o. Sp.k, który zapewni nam sprzęt najwyższej jakości, w korzystnej cenie. Tego rodzaju sprzęt z łatwością kupimy w specjalistycznych sklepach stacjonarnych, jednak jak wiadomo obecnie wielu osobom w natłoku codziennych obowiązków zdecydowanie brakuje czasu, na takie wycieczki, więc korzystnym rozwiązaniem będzie sklep internetowy, zajmujący się dystrybucją chemii profesjonalnej oraz sprzętu dla ekip sprzątających.

Chemia profesjonalna również przydaje się na terenie zewnętrznym. Przykładowo jeśli prowadzimy restaurację, to wiele z nich w sezonie wiosenno-letnim wystawia stoliki do tzw. ogródków. W ich obrębie konieczne jest zachowanie należytej czystości. Pracownicy będą więc potrzebować przykładowo płynów dezynfekcyjnych do stolików. Inną sytuacją są stojące przed wejściem rzeźby lub szklane drzwi, które wymagają regularnego mycia – czasem kilka razy dziennie, bo nieustannie pojawiają się na nich ślady palców i tłuste plamy. Jak widać sprzęt sprzątający składa się z wielu elementów również jeśli chodzi o pielęgnację terenu zewnętrznego. Jeśli do tego dochodzi ogród lub rabatka, to pracownicy dodatkowo muszą pielęgnować rośliny, a w tym celu potrzebują jeszcze dodatkowych akcesoriów.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz