Artykuł sponsorowany

Terapia traumy i uzależnień

Terapia traumy i uzależnień

Silna trauma może bardzo przeszkadzać w normalnym życiu. Często powoduje stany depresyjne. Szczególnie niebezpieczna jest w momencie, w którym osobą ją przeżywająca pozostawiana jest sama sobie. Z natłokiem myśli trudno sobie poradzić. Im bardziej próbuje się je ukryć, tym większe jest prawdopodobieństwo, że kiedyś wrócą one ze zdwojoną siłą. Co w zakresie radzenia sobie z traumą proponują doświadczeni terapeuci?

Terapia traumy

Traumę spowodować może wiele czynników. Wszystko zależy od indywidualnej siły psychiki człowieka. Przyczyną traumy może być śmierć bliskiej osoby, wypadek samochodowy, rozbój lub kradzież. Warto również wspomnieć, że bardzo często na traumę cierpią żołnierze wracający z misji. Nazywa się to pourazowym syndromem pola walki. Leczenie objawów związanych z traumą jest długim i wieloetapowym procesem. Ważne jest indywidualne podejście terapeuty do każdego z przypadków. Do traumy niestety coraz częściej przyczyniają się również wydarzenia wyniesione z domu. Aby sobie z nimi poradzić, warto skorzystać z terapią, którą można otrzymać w profesjonalnych gabinetach psychologicznych.

Zdecydowanie zalicza się do nich gabinet, którego właścicielkom jest Magdalena Kopieć-Piotrzkowska. Pacjenci mogą liczyć nie tylko na zrozumienie i indywidualne podejście, ale przede wszystkim na terapie grupowe lub indywidualne. Przeżywana trauma może przyczynić się również do chęci sięgnięcia po różnego rodzaju używki. Czy w tym zakresie również można liczyć na profesjonalną pomoc?

Terapia uzależnień

Niestety często wybieraną formą radzenia sobie z trudną sytuacją życiową są używki. W zdecydowanie większości ich użycie powoduje krótkotrwały stan euforii, zwiększone poczucie siły oraz przeświadczenie o własnej niezwyciężoności. Używki pozwalają na chwilę oderwać się od często przygniatającej rzeczywistości. Ich zażywanie w sposób notoryczny ma jednak wyniszczający wpływ na organizm. Substancjami, które uzależniają w największym stopniu, są alkohol i narkotyki – zarówno te miękkie, jak i twarde. Warto również wspomnieć o coraz częściej pojawiającym się problemie uzależnienia od lekarstw. W szczególności od leków nasennych i przeciwbólowych. Każda z tych substancji ma ogromne działanie na mózg.

W skrajnych przypadkach może doprowadzić nawet do śmierci osoby uzależnionej. Terapia uzależnień jest doskonałym sposobem na rozpoczęcie nowego życia, bez konieczności sięgania po substancje psychoaktywne. Najważniejsza jest chęć wyjścia z nałogu. Z całą resztą pomoże się uporać doświadczony terapeuta.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz