Artykuł sponsorowany

Terapia łojotokowego zapalenia skóry w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Galeria Północna

Terapia łojotokowego zapalenia skóry w ofercie centrum medycznego Enel-Med oddział Galeria Północna

Łojotokowe zapalenie skóry to poważny problem dermatologiczny. Pojawia się zarówno u młodzieży, jak i dorosłych i powoduje u pacjentów trudności z akceptacją własnego wyglądu i samooceną. Z racji tego, że choroba ma charakter przewlekły, wymaga długotrwałego leczenia. Poradnia dermatologiczna centrum medycznego Enel-Med oddział Galeria Północna w Warszawie specjalizuje się w leczeniu ŁZS. Dlaczego właśnie tam warto szukać pomocy?

Jakie są przyczyny i objawy łojotokowego zapalenia skóry

Etiologia łojotokowego zapalenia skóry nie jest do końca znana. Za bezpośrednią przyczynę choroby uznaje się nadmierną aktywność skórnych gruczołów łojowych, choć winowajcą są także zmiany w składzie samego łoju. Nie bez znaczenia są również zaburzenia bariery naskórkowej oraz obecność patogenu Malassezia Furfur – grzyba drożdżopodobnego, który wchodzi w interakcję z komórkami naskórka, powodując miejscowy stan zapalny. Jak informuje specjalista z poradni dermatologicznej Enel-Med oddział Galeria Północna – głównym objawem ŁZS są tłuste i łuszczące się plamy, które pojawiają się na owłosionej skórze głowy, twarzy, klatce piersiowej i plecach. Zmiany są widoczne i swędzące, co sprawia pacjentom bardzo duży dyskomfort – i fizyczny, i psychiczny. Co ciekawe, ŁZS nie musi występować u osób, które mają skłonność do przetłuszczania się skóry i włosów. Należy także podkreślić, że choroba nie jest zakaźna ani nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ogólnego.

Jak leczy się łojotokowe zapalenie skóry w centrum medycznym Enel-Med oddział Galeria Północna?

Specjaliści z poradni dermatologicznej w centrum medycznym Enel-Med oddział Galeria Północna mogą się pochwalić dużym doświadczeniem w leczeniu pacjentów z łojotokowym zapaleniem skóry. Trafiają do nich osoby w różnym wieku i w różnym stadium zaawansowania choroby. Dermatolodzy podchodzą do terapii w sposób holistyczny, co oznacza, że nie skupiają się tylko i wyłącznie na usunięciu objawów choroby, ale dążą do tego, by przywrócić harmonię we wszystkich obszarach ciała. Skóra jest bowiem największym narządem w ciele człowieka i w dużym stopniu odzwierciedla stan naszego zdrowia. Na jej kondycję ma wpływ wiele czynników takich jak dieta, stosowanie używek, niewłaściwa pielęgnacja czy brak aktywności fizycznej. Modyfikacja stylu życia może przyczynić się do złagodzenia symptomów ŁZS oraz ograniczyć nawrót choroby. Jeśli chodzi o farmakoterapię, to w leczeniu ŁZS wykorzystuje się preparaty miejscowe o działaniu przeciwzapalnym, przeciwgrzybiczym i regeneracyjnym. Głównie są to płyny, szampony i kremy zawierające cyklopiroksem, ketokonazol, pirytionian cynku, ichtiol i siarkę.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz