Materiał Partnera

Terapia krótkoterminowa z dr Gabrielą Jachimowicz Psychologia Jednostki – pomoc w walce z depresją i lękami

Terapia krótkoterminowa z dr Gabrielą Jachimowicz Psychologia Jednostki – pomoc w walce z depresją i lękami

Śmierć kogoś bliskiego, ciężka choroba, stres w pracy, kłótnie w rodzinie lub nagłe i tragiczne wydarzenia mogą przyczynić się do powstania zaburzeń lękowych, depresji a nawet stresu pourazowego. Potrzebne jest nam w takim wypadku nie tylko wsparcie przyjaciół, ale też profesjonalna pomoc psychologiczna. Jedną ze skutecznych metod stosowanych przez doktor psychologii Gabrielę Jachimowicz jest terapia krótkoterminowa.

Na czym polega ten rodzaj terapii

Wspomniana już terapia krótkoterminowa jest skoncentrowana na pomocy w konkretnej sytuacji życiowej. Jej celem jest rozwiązanie lub znalezienie nowych sposobów na radzenie sobie z problemami.

Na początku terapii psycholog razem z pacjentem ustalają obszar życia, na którym będą się skupiać ich rozmowy. Osoba potrzebująca opowiada o codziennych sytuacjach, w których najczęściej pojawiają się problemy oraz trudne do zaakceptowania myśli i uczucia. Terapeuta natomiast pomaga je zrozumieć oraz znaleźć źródło kłopotów.

Celem terapii krótkoterminowej jest złagodzenie lub ustąpienie uciążliwych objawów oraz lepsze zrozumienie siebie. Efektem jest też silniejsze poczucie wpływu na swoje życie i umiejętność rozwiązywaniem problemów.

Pomoc psychologiczna dr Gabriela Jachimowicz Psychologia Jednostki

Znajdująca się w Myślenicach Poradnia Psychologii Jednostki założona i prowadzona przez dr Gabrielę Jachimowicz prowadzi m.in. taką właśnie terapię krótkoterminową. Oprócz tego możemy w placówce skorzystać z poradnictwa psychologicznego młodzieży i dorosłych, konsultacji psychologicznych, terapii długoterminowej i terapii uzależnień.

Doktor Gabriela Jachimowicz psychologię jednolitą na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Odbyła również m.in. wolontariat oraz roczny staż w Szpitalu Klinicznym im. Józefa Babińskiego.

Pani psycholog ukończyła także kurs terapii uzależnień, a swoją praktykę w tej dziedzinie odbywa w wielu przeznaczonych do tego placówkach. Swój zawód wykonuje z pasją, empatią i niesłabnącym zainteresowaniem procesami, jakie zachodzą w ludziach.

Opracowanie:
Myślenice, Drogowców 6 lok. A203
tel. 501 751 755
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz