Artykuł sponsorowany

Terapeutka z Centrum Wspomagania Rozwoju Psychoruchowego Dziecka Małymi Krokami wyjaśnia: na czym polega TUS, czyli Trening Umiejętności Społecznych

Terapeutka z Centrum Wspomagania Rozwoju Psychoruchowego Dziecka Małymi Krokami wyjaśnia: na czym polega TUS, czyli Trening Umiejętności Społecznych

Trening Umiejętności Społecznych to forma pracy z grupą nakierowana na naukę skutecznych sposobów funkcjonowania w społeczeństwie. W Centrum Wspomagania Rozwoju Małymi Krokami dzieci w różnym wieku mogą doskonalić umiejętności komunikacyjne, prospołeczne oraz zdobyć narzędzia, które ułatwią im radzenie sobie w trudnych sytuacjach.

Metoda TUS: wsparcie dla małych i większych dzieci

Twórca metody TUS opracował zestaw kilkudziesięciu umiejętności, które uznał za kluczowe dla prawidłowego funkcjonowania społecznego. Wśród nich znajdują się m.in. słuchanie, przyłączanie się do grupy, zadawanie pytań, poznawanie i rozumienie swoich uczuć czy proszenie o pomoc. W Centrum Wspomagania Rozwoju Małymi Krokami dzieci modelują swoje zachowania, pod okiem doświadczonych pedagogów, i ćwiczą umiejętności poprzez odgrywanie scenek. Uczenie się przez obserwację pozwala zdobyć ważne kompetencje w kontrolowanych warunkach. Zajęcia są prowadzone w bezpiecznej przestrzeni, w której podopieczni czują się swobodnie i pewnie.

Trening Umiejętności Społecznych: dla kogo?

Treningi Umiejętności Społecznych są dedykowane zarówno dzieciom z całościowymi zaburzeniami rozwoju, jak i maluchów ze skłonnościami do agresji, nieśmiałych oraz zagrożonych niedostosowaniem społecznym. Biorąc pod uwagę, że podopieczni powinni być na podobnym poziomie wiekowym, poznawczym oraz intelektualnym, Centrum Małymi Krokami zorganizowało kilka grup, dlatego każde dziecko znajdzie komfortową przestrzeń i kompleksowe wsparcie pedagogiczne.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz