Materiał Partnera

Telewizja satelitarna i naziemna cyfrowa w wielu pomieszczeniach!

Telewizja satelitarna i naziemna cyfrowa w wielu pomieszczeniach!

Telewizja odbierająca sygnał najwyżej jakości HD, który nie jest przerwany przez warunki atmosferyczne, musi być wyposażona w odpowiednie komponenty antenowe oraz osprzęt. To ich dobór decyduje między innymi o tym, czy obraz będzie mógł być przekazywany z jednego dekodera do wielu telewizorów w danym budynku. Dzisiaj bowiem można rozprowadzać sygnał satelitarny z jednej anteny do wielu pomieszczeń.

Pomoc doświadczonej firmy

Jeśli zależy nam na tym, aby posiadać telewizję satelitarną lub naziemną we wielu pomieszczeniach, przede wszystkim należy podjąć współpracę z dobrą firmą instalatorską. To ona bowiem przeprowadzi wizję lokalną, zapozna się z wybranym abonamentem i doradzi, jakie komponenty zestawu antenowego oraz jego osprzętu wybrać. Kolejnym etapem będzie zaprojektowanie całego systemu telewizji satelitarnej/naziemnej, co wielokrotnie pozwala między innymi na rozprowadzanie sygnału z jednej anteny do wielu pomieszczeń. Jest to nie tylko opłacalne dla właścicieli domów jednorodzinnych, ale także dla hoteli, restauracji, czy też szkół. To one zwracają się o pomoc do gwarantującej najwyższą jakość firmy PHU Antenowe Instalacje, które obsługuje klientów na terenie Warszawy i okolic (do około 50 kilometrów). Specjaliści tego przedsiębiorstwa wyróżniają się nie tylko szerokim wyspecjalizowaniem, ale także błyskawiczną obsługą – również serwisową – czy też innowacyjnymi wdrożeniami.

Montaż kluczem do sukcesu

W branży instalatorstwa antenowego dzisiejszym standardem jest optymalizowanie kosztów poprzez możliwość wykorzystania jednej anteny rozprowadzającej sygnał naziemny cyfrowy lub satelitarny we wielu pomieszczeniach, czy też wykorzystanie jednego dekodera dla kilku telewizorów. Takie rozwiązanie jest możliwe dzięki odpowiedniej kalibracji multiswichów oraz modulatorów. Dzięki nim można również podłączać wiele niezależnych dekoderów w ramach jednego abonamentu, a także wdrażać instalacje z przedłużaczami pilotów, co pozwala na zwiększenie obszaru sterowania telewizją. Wybierając usługi dobrej firmy instalatorskiej, będziemy również w stanie równocześnie oglądać jeden program i nagrywać inny – wymagane jest wtedy podłączenie dekodera z nagrywaniem do kabla antenowego. Ważnym standardem projektów montażu zestawów antenowych i osprzętu telewizyjnego jest także stosowanie zabezpieczeń przepięciowych. Zapewniają one szczególną ochronę na wypadek nagłego odcięcia zasilania elektrycznego, czy podczas silnych wyładowań atmosferycznych. Warto bowiem zadbać nie tylko o jakość obrazu telewizyjnego, ale jego ciągłość! W tym pomoże nam tylko najlepsza firma instalatorska – poznasz ją po szerokiej ofercie usługowej i długoletniej działalności w branży.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz