Materiał Partnera

Technologia H-UV bez tajemnic

Technologia H-UV bez tajemnic
System H-UV to nowoczesny, rewolucyjny element technologii druku. Drukowane powierzchnie są utrwalane i suszone dzięki niskoenergetycznym suszarkom. Suszenie wydruków za pomocą technologii H-UV przebiega błyskawicznie, nawet na trudnych podłożach. Dodatkowo warto dodać, że H-UV to rozwiązanie ekonomiczne i ekologiczne – zużywamy niewiele energii i nie emitujemy szkodliwych substancji. Co jeszcze warto wiedzieć o technologii H-UV?

Jak działają systemy suszenia?

Systemy suszenia H-UV możemy porównać do systemów suszenia UV. W obu przypadkach czynnikiem inicjującym proces suszenia jest fotopolimeryzacja. Suszenie z wykorzystaniem technologii H-UV jest nawet dwa razy wydajniejsze od technologii tradycyjnej. Dodatkowo w systemach suszenia H-UV nie wykorzystuje się ozonu, który przy konwencjonalnych lampach UV bywa szkodliwy dla wielu metalowych elementów maszyny. Omawiana technologia sprawdza się w druku jednostronnym i dwustronnym, a maszyna drukująca, która sprawnie obrabia arkusze, nie zajmuje wiele miejsca.

Zalety zastosowania maszyn drukujących z technologią H-UV

Fachowcy jako główną zaletę technologii H-UV wymieniają skrócenie czasu, jaki jest konieczny na obróbkę zleceń, ponieważ drukowe podłoża są natychmiast suszone. Dzięki temu nie potrzebujemy też dużej przestrzeni na składowanie wydrukowanych arkuszy, ponieważ wszelkie czynności introligatorskie mogą być wykonane zaraz po wykonaniu druku. Jak mówi nam przedstawiciel firmy Reprograf z Warszawy, technologia H-UV umożliwia suszenie materiałów niewsiąkliwych. Możemy do nich zaliczyć na przykład folie, czy materiały, które są mocno pokryte farbami. Powierzchnia materiałów, które zostały zadrukowane i wysuszone, jest gładka i odporna.

Rozwiązanie przyjazne dla środowiska

Technologia H-UV zapewnia wysoką jakość produktów końcowych bez proszkowania, dlatego system możemy nazwać rozwiązaniem przyjaznym dla środowiska. Kolejny argument przemawiający za wykorzystywaniem systemu H-UV to niska emisja dwutlenku węgla. System tego typu emituje cztery razy mniej CO2 niż systemy konwencjonalne. Zastosowanie nowoczesnej technologii to także niższe koszty eksploatacji, a konkretniej mniejsze zużycie prądu. Lampy rozgrzewają zadrukowane arkusze podczas suszenia do zaledwie kilku st. Celsjusza, czyli dziesięć razy mniej niż klasyczne suszarki UV. Zużywamy więc mniej energii elektrycznej, a to także przyjazne dla środowiska, dodatkowo mamy pewność, że arkusze nie będą się odkształcać. Na koniec dodajmy, że nowoczesnych sprzętów, które wykorzystują technologię H-UV, możemy szukać u sprawdzonych dystrybutorów wśród sprzętów offsetowych, a konkretnie wśród maszyn drukujących.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz