Artykuł sponsorowany

Tapicerka materiałowa a tapicerka skórzana

Tapicerka materiałowa a tapicerka skórzana

Przebywając za kierownicą naszego samochodu, cenimy sobie jego wygodę oraz komfort podróży. Czynnikiem bezpośredni wpływającym na miłe doznania w trakcie jazdy samochodem są jego siedzenia, a konkretniej tapicerka. Najpopularniejszymi są tapicerki materiałowe oraz tapicerki wykonane ze skóry. Jak o nie zadbać, by nie zniszczyły się za szybko? W celu znalezienia odpowiedzi, zapraszamy do przeczytania poniższego artykułu.

Tapicerka materiałowa

Tapicerki materiałowe są najczęściej spotykanym typem tapicerek stosowanych do wykończenia wnętrza samochodu. Niestety, jedną z podstawowych oraz niechlubnych cech tapicerki materiałowej jest to, że bardzo łatwo wchłania różnego rodzaju zabrudzenia, które z biegiem czasu stają się bardzo trudne do wyczyszczenia. Dlatego bardzo ważne jest, by pozbywać się wszelkich zabrudzeń jak najszybciej. Możemy wyczyścić ją za pomocą środka przeznaczonego dla konkretnej tapicerki, w tym przypadku tapicerki materiałowej, oraz za pomocą odkurzacza piorącego. Przed praniem pamiętajmy o dokładnym odkurzeniu nie tylko w widocznych miejscach, takich jak obicia foteli, ale również o łączeniach siedzisk, gdzie zbiera się najwięcej kurzu.

Tapicerka skórzana

Posiadanie w swoim samochodzie tapicerki wykonanej ze skóry nie tak dawno był swoistym wyznacznikiem luksusu. Jednak obecnie coraz częściej możemy spotkać tapicerkę skórzaną w rodzinnych samochodach do codziennego użytku. Choć pomimo łatwości w samym jej czyszczeniu, musimy się liczyć z faktem, że konserwacja skóry jest dosyć wymagająca. Samo odkurzanie tutaj nie wystarczy. Musimy się zatem zaopatrzyć w specjalne środki chemiczne z przeznaczeniem do tapicerki skórzanej. Ponadto, warto także zakonserwować ją specjalnym kremem lub woskiem, który zabezpieczy naszą skórę przed otarciami oraz zabrudzeniami. Jeśli nie mamy odpowiednio dużo czasu lub chcemy skorzystać z profesjonalnych usług w zakresie czyszczenia naszej tapicerki, warto skorzystać z oferty firmy  Katarzyna Nowakowska Autokosmetyka, która zajmuje się świadczeniem profesjonalnych usług w zakresie auto-detailingu.

Zalety oraz wady tapicerki skórzanej

  • Zalety

Skóra jest materiałem bardzo trwałym, dlatego w przypadku jakichkolwiek zniszczeń, łatwo jest ją naprawić oraz odnowić. W porównaniu do tapicerek materiałowych, znacznie łatwiej jest poprawić jej stan wizualny, tak by wzbudzała miłe odczucia już od samego spojrzenia. Jej cechą charakterystyczną są niewielkie marszczenia, które gwarantują całej tapicerce wysoką elastyczność, wchłanianie wilgoci oraz “oddychanie”.

  • Wady

Niestety w obecnych marszczeniach, mogą się gromadzić drobne opiłki piasku czy innych drobnych substancji, które z kolei bardzo niekorzystnie działają na całość tapicerki, po prostu ją niszcząc. Ponadto, mimo, że tego typu rozwiązanie jest dosyć popularne, to wciąż pozostaje to droga opcja.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz