Materiał Partnera

Tapczany, sofy i narożniki

Tapczany, sofy i narożniki

Pewnie spałeś już na różnych typach posłań, tapczanach, sofach, fotelach rozkładanych, czy narożnikach. Teraz stajesz przed wyborem nowego mebla i liczysz na pomoc. Do sklepu warto wziąć bliską osobę, by pomogła przy wyborze najbardziej nadającego się dla Ciebie i mieszkania mebla.

Do spania, czy oglądania

Krążą w powietrzu takie złośliwe zbiegi okoliczności, które każą wybierać. Jeśli mebel się podoba to nie pasuje lub nie mieści się w pokoju. Jak idealnie by pasował to tylko z wyglądu, do spania nie bardzo się nadaje. Dlatego trzeba zorganizować prawdziwą pielgrzymkę po sklepach meblowych. Najgorzej gdy któryś mebel tak się spodoba, że kupujemy i po kilku dniach zachwytów zaczynają nam przeszkadzać wady.

Tapczan i wersalka

Przeznaczony do spania oraz odpoczynku w pozycji leżącej. Dość łatwo się otwiera i składa do pozycji siedzącej. Ma też spory pojemnik na pościel. Do spania o tyle niewygodny, bo dzieli się jakby na dwie części ze sporą szczeliną pośrodku, co może być uciążliwe.  Plusem jest materac na sprężynach na tyle wytrzymały, że posłuży długie lata. Nadaje się do małych pomieszczeń.

Kanapa i sofa

Kanapa w odróżnieniu od wersalki może być przeznaczona dla więcej niż 3 osoby. System rozkładania jest główną różnicą między kanapą a wersalką. Kanapa to głównie obszerny i wygodny mebel, wersalka z reguły oszczędza powierzchnię. Kanapa ma wiele poduszek. Sposób rozkładania może być niewygodny i nadwyręży nasz kręgosłup. W dodatku raczej nie robi się materaca ze sprężynami tylko na gąbce. Oczywiście wyjątki się zdarzają i takich trzeba szukać. Jeśli chce się na niej spać jednoosobowo, to można darować sobie rozkładanie, zdjąć poduszki i całkiem wygodnie się ułożyć. Dobry wybór, jeśli mamy trochę więcej miejsca.

Narożnik

Bardzo przyzwoity mebel, niestety do sporych pomieszczeń. Może na nim siedzieć większa ilość osób, po rozłożeniu już szału nie ma, choć to zależy od budowy. Są kolosy, które po rozłożeniu przypominają małżeńskie łoża, lub składają się z modułów, powiększających powierzchnię spania. Wadą jest słaba konstrukcja po rozłożeniu. Metalowy stelaż powinien być solidnie wykonany i na to warto zwrócić uwagę. Niezbyt wygodny jest też podział materaca nawet na trzy części. Wgłębienia powodują dyskomfort i konieczność podkładania miękkiego koca.

Idąc do sklepu przemyślcie sprawę, obejrzyjcie meble dokładnie, popytajcie wśród znajomych o polecanych producentach i nie sugerujcie się cenami.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz