Materiał Partnera

Taniec solo czy w parach – co wybrać?

Taniec solo czy w parach – co wybrać?

Taniec jest obecnie bardzo popularny, między innymi dzięki programom telewizyjnym, które przybliżyły swoim widzom techniki taneczne i obudziło w nich potrzebę spróbowania swoich sił na parkiecie. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób poszukuje kursu tańca dla siebie. Pytanie tylko, czy tańczyć solo, czy z kimś w parze?

Wybór tańca zależy od tego, kto wybiera

To, jaki taniec sprawi nam najwięcej przyjemności, zależy w dużej mierze od naszego charakteru i upodobań. Osobom spokojnym, szukającym wyciszenia poleca się jazz lub taniec współczesny, natomiast fanów rytmów latynoskich porwie zumba. O pomoc w wyborze rodzaju tańca warto podpytać instruktora (np. szkoła tańca Salsopolis).

Taniec jako trening

Taniec, poza niewątpliwą wartością artystyczną, daje nam też wiele korzyści zdrowotnych – poprawia kondycję i samopoczucie, kształtuje sylwetkę, uczy prawidłowej postawy, wzmacnia mięśnie i niweluje stres. Jeśli zależy nam na solidnej dawce ruchu równej niemal intensywnemu treningowi fitness, warto wybrać dynamiczny taniec solo, podczas którego skupimy się na ruchu bez konieczności zgrania go z krokami partnera. Jednak pamiętajmy, że taniec w parach to też dobre ćwiczenie, choć w większości przypadków, nieco mniej intensywne.

Taniec z partnerem

Jeśli chcielibyśmy rozpocząć naukę tańca w parach, ale brakuje nam partnera, nie mamy czym się martwić. W kursach tańcach bierze udział wiele samotnych osób, z którymi będziemy mogli ćwiczyć. Poza tym, często w szkołach tańca praktykuje się zmiany partnerów podczas nauki – dzięki temu szybciej opanowujemy dany taniec.

Wyjątkiem jest nauka pierwszego tańca na wesele. W tym przypadku najlepiej wybrać się na lekcje ze swoim partnerem, aby zgrać kroki i ułożyć wspólną choreografię do wybranego utworu.

 

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz