Materiał Partnera

Tanie parkowanie przy lotnisku w Modlinie. Propozycje postojów

Tanie parkowanie przy lotnisku w Modlinie. Propozycje postojów

Port lotniczy Warszawa-Modlin tak naprawdę położony jest w Nowym Dworze Mazowieckim. Oznacza to, że aby dostać się do niego z centrum stolicy trzeba poświęcić ok. 40 minut jazdy samochodem. Jeszcze więcej czasu zajmuje dojazd z lotniska im. Fryderyka Chopina – w przybliżeniu ok. 48 minut. Wybierając się na lotnisko w Modlinie samochodem, należy mieć świadomość, że pojazd należy zaparkować w pobliżu. Gdzie dokładnie? W naszym artykule służymy radą.

Lotnisko w Modlinie – informacje

W 2012 roku na terenie byłego lotniska wojskowego otworzono dla mieszkańców Warszawy i okolic Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin. Lotnisko obsługuje loty rejsowe na krótkich i średnich trasach tanich linii lotniczych do miast europejskich, loty krajowe, a także rejsy czarterowe. Szybko zyskało ono popularność ze względu na przeniesienie przez irlandzką spółkę Ryanair lotów właśnie do Modlina (był okres, że rejsy z tego lotniska oferował również inny tani przewoźnik – węgierski WizzAir). Problemem może być jedynie dojazd do lotniska, aczkolwiek z centrum Warszawy odjeżdżają specjalne autobusy prosto na lotnisko. Sprawa podróży samochodem wydaje się prostsza, ale należy mieć na uwadze jeden bardzo ważny aspekt – parking przy lotnisku w Modlinie.

Port Lotniczy Warszawa-Modlin – gdzie parkować?

Niedaleko lotniska funkcjonuje co najmniej kilka głównych parkingów, na których można zostawić bezpiecznie samochód – najlepiej na dłużej, gdyż jest to opłacalna opcja. Ciekawą propozycją jest Parking Lotnisko Modlin P-38, który położony jest przy ul. Żołnierzy Września 1, przy drodze krajowej nr 62 – tej samej, przy której znajduje się lotnisko, dzięki czemu transfer w jedną stronę trwa ok. 4-5 minut. Na miejscu do dyspozycji jest ponad 200 utwardzonych miejsc 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku. O bezpieczeństwo nie trzeba się martwić – teren jest oświetlony, ubezpieczony, ogrodzony solidnym betonowym płotem, całodobowo strzeżony przez pracowników parkingu oraz wspomaganych przez agencję ochrony, a całość jest objęta monitoringiem. Co więcej, w cenę postoju wliczony jest transfer parking-lotnisko-parking. Istnieje także możliwość wykupienia miesięcznego abonamentu w cenie 150 zł.

Parking Lotnisko Modlin P-38 jest doskonałą opcją, dla wszystkich, którzy chcą zaparkować swój samochód zarówno na kilka godzin, jak i na kilka bądź kilkanaście dni. Tym bardziej że cena za taksówkę jest wyższa niż opłata za pobyt samochodu na parkingu.

Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz