Materiał Partnera

Tajniki regeneracji elementów układów hydraulicznych w firmie Zawi‐Met

Tajniki regeneracji elementów układów hydraulicznych w firmie Zawi‐Met

Układy hydrauliczne są niezbędne do działania ogromnej liczby maszyn, dzięki którym możliwe jest wykonywanie ciężkich robót budowlanych, prac rolniczych oraz produkcyjnych. Układy hydrauliczne powszechnie wykorzystywane są także w transporcie, napędzając np. dźwigi. Ich awaria paraliżuje działanie danej maszyny, dlatego ważne jest, by odpowiednio szybko na nią zareagować – z pomocą fachowców z firmy Zawi‐Met wyspecjalizowanych w regeneracji układów tego typu.

Zawi‐Met – profesjonalna regeneracja podzespołów hydrauliki siłowej

Hydraulika siłowa to dziedzina związana przede wszystkim z wykorzystywaniem oraz planowaniem układów hydraulicznych. Układy hydrauliczne stanowią sieć powiązanych ze sobą części, które dostarczają energię. W ich przypadku owa energia powstaje na skutek wymuszonego przez pompę przepływu cieczy wykonującej pracę. Jej ruch przejmowany jest przez element zwany siłownikiem hydraulicznym, który napędza element docelowy.

Jako że wszystkie układy hydrauliczne działają w oparciu o tę samą zasadę, niemal każdy z nich wyposażony jest w zbiornik z cieczą hydrauliczną, pompę hydrauliczną, zawór zwrotny, odpowiednio dopasowane filtry, zawór modyfikujący dopływ cieczy do siłownika, sam siłownik hydrauliczny oraz układ odpowietrzania.

Wszystkie z tych elementów mogą ulec uszkodzeniu, unieruchamiając funkcjonujące dzięki nim maszyny. Z hydrauliki siłowej korzystają między innymi maszyny budowlane, dźwigi, maszyny rolnicze, wózki widłowe, maszyny produkcyjne i wiele, wiele innych. Widać zatem, że kwestia regeneracji elementów hydrauliki siłowej jest niezwykle istotna – pozwala zaoszczędzić na naprawach układów hydraulicznych i szybszy powrót maszyny do sprawności. Jeśli nasz układ hydrauliczny ulegnie awarii, nie wahajmy się – im szybciej skontaktujemy się z fachowcami z firmy Zawi‐Met, tym lepiej.

Czy regeneracja elementów hydrauliki siłowej jest opłacalna?

Pracownicy firmy Zawi‐Met oceniają opłacalność regeneracji przede wszystkim na podstawie stopnia uszkodzenia oraz typu uszkodzonego elementu. Zazwyczaj regeneracja ma przede wszystkim wtedy, gdy części układu hydraulicznego pochodzą od renomowanego producenta. Oznacza to nie tylko mniejszą skalę uszkodzeń, lecz także lepsze parametry zregenerowanego elementu.

Sama regeneracja może opierać się na samym rozebraniu części i dokładnym jej wyczyszczeniu oraz w razie potrzeby nasmarowaniu, co znacząco zmniejsza ryzyko awarii oraz zapewnia bezproblemowe działanie układu hydraulicznego. Czasem jednak konieczna jest wymiana lub naprawa elementów. Wyspecjalizowana w regeneracji podzespołów mechaniki siłowej firma Zawi‐Met posiada na stanie wiele już zregenerowanych elementów, dzięki czemu czas oczekiwania na naprawę ulega znacznemu skróceniu. Dotyczy to zazwyczaj układów zbudowanych na bazie elementów pochodzących od najpopularniejszych producentów, najczęściej polskich.

Opracowanie:
Tuchola, Bydgoska 21
tel. 52 334 34 61
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz