Materiał Partnera

Tajniki doboru paneli podłogowych

Tajniki doboru paneli podłogowych

Nie ulega wątpliwości, że dobór podłogi bardzo wpływa na wygląd całego pomieszczenia. Za pomocą dobrze dobranych paneli podłogowych możemy podkreślić swój zamysł wnętrzarski, roztaczając wrażenie, na którym nam zależy. Panele powinniśmy jednak dobierać z ostrożnością, zważając na to, by nie tylko dobrze wyglądały, lecz także służyły nam przez całe lata. Aby dobrze dobrać panele, wystarczy podążać za poniższymi radami.

Po pierwsze – dokładne przemyślenie projektu

Panele występują obecnie w szerokiej palecie kolorystycznej. Różnią się między sobą także na inne sposoby – między innymi fakturą czy dekorem. Zmianom ulegają także takie parametry jak rozmiar paneli oraz kształt ich brzegów. Wszystko to sprawia, że panele podłogowe stanowią uniwersalny wyrób budowlany, który możemy zastosować w zasadzie wszędzie, niezależnie od tego, jaki efekt chcemy uzyskać. Dystrybucją paneli podłogowych zajmują się wyspecjalizowane firmy, takie jak PHU Bonus.

Ze względu na dużą różnorodność paneli podłogowych wzrasta znaczenie dobrze przemyślanego projektu. Najlepiej zatrudnić do tego celu projektanta wnętrz, ale jeśli nie chcemy tego robić, wystarczy, że sami dokładnie zaplanujemy wygląd naszego pomieszczenia.

Jedynym ograniczeniem dla zastosowania paneli podłogowych jest wysoka wilgoć. Nie może ona wynosić ponad siedemdziesiąt procent. Na szczęście taka wilgoć panuje wyłącznie w łazienkach, więc w praktyce ograniczenie to nie jest szczególnie istotne.

Prócz wody, panelom szkodzi przede wszystkim piasek, który zarysowuje ich powierzchnię. Warto uwzględnić ten fakt przy projektowaniu podłogi – jeśli zamierzamy zastosować panele podłogowe w korytarzu, warto przy wejściu umieścić mały dywanik lub matę, która sprawi, że piasek nie rozproszy się po powierzchni paneli.

Jak dobierać panele podłogowe? Krótki poradnik

Zdecydowanie powinniśmy unikać tańszych paneli. Wyjątkiem są promocje na renomowane modele. Tanie panele to znacząco niższa wytrzymałość, a tym samym długowieczność. Podłoga utworzona z ich użyciem szybko ulegnie uszkodzeniom i odkształceniom, straci także swój blask. Wprawdzie możemy powstrzymać ten efekt stosując odpowiednie środki pielęgnujące, ale wysokiej jakości panele podłogowe bronią się same swoim wykonaniem.

Prócz paneli kupujemy także akcesoria – podkład pod panele oraz folia. Ich jakość też powinna być wysoka, co dodatkowo zabezpieczy naszą podłogę przed uszkodzeniami oraz wilgocią. Jeśli o to nie zadbamy, pod panelami może nawet rozwinąć się grzyb, co wpłynie negatywnie na nasze zdrowie.

Obliczając liczbę paneli niezbędnych do montażu podłogi w pomieszczeniu warto doliczyć około 10% – z pewnością niektóre z paneli trzeba będzie dociąć, musimy się zatem liczyć ze stratami.

Opracowanie:
Siedlce, Katedralna 34
tel. 600 950 335
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz