Materiał Partnera

Szukasz przedszkola dla swojego dziecka? Wybierz te „domowe”!

Szukasz przedszkola dla swojego dziecka? Wybierz te „domowe”!

W Polsce wielu rodziców boryka się z problemem zapisu dzieci do przedszkola. W placówkach publicznych nie starcza miejsca dla wszystkich, a te według danych obniżają również swoje standardy. Dzisiaj najlepszymi miejscami wychowawczymi dla najmłodszych są „domowe” przedszkola. To one są w stanie zapewnić pociechom atmosferę prawdziwego ogniska domowego, rozwijając przy tym ich zdolności. Dowiedz się, dlaczego warto wybierać takie placówki!

Czym jest domowe przedszkole i dlaczego należy je wybrać?

Domowe przedszkole nie oznacza tego, iż jest prowadzone w warunkach mieszkalnych. Wręcz przeciwnie, tego typu placówki są bardzo nowoczesne, a ich obiekty są idealnie przystosowane do funkcjonowania podopiecznych. Domowe przedszkole oznacza zatem atmosferę, jaka panuje w danym ośrodku. Mowa tutaj o rodzinnym podejściu do dzieci, które uczone są szacunku, wzajemnej pomocy i asertywności. Wychowawcy nie są dla pociech nauczycielami i obcymi osobami, ale „ciociami”, którym można powierzyć swoje sekrety, obawy, a także radości. Dzięki temu dziecko z chęcią wraca do przedszkola, w którym buduje pierwsze przyjaźnie z rówieśnikami, a rodzice dzięki temu bez obaw mogą zająć się swoimi obowiązkami pracowniczymi.

Warto wiedzieć, że tego typu domowe przedszkola są również niesamowicie elastyczne dla swoich klientów. Mowa między innymi o godzinach pracy takich placówek. Najlepsze z nich pozwalają na pozostawianie dzieci pod opieką nawet od wczesnej godziny siódmej, do osiemnastej – coraz więcej osób pracuje w niestandardowym wymiarze czasu, a takie ramy planu dnia są dla nich wielkim udogodnieniem. Przy wyborze przedszkola warto zwrócić również uwagę, na kwestię żywienia. Domowe przedszkola nigdy nie serwują przetworzonych dań. Wszystkie są przygotowywane według tradycyjnych receptur, opracowywanych z dietetykami. Jeśli poszukujesz zatem dla swojego dziecka bezpiecznej, pełnej miłości i radości placówki, która w czasie Twojej nieobecności będzie jego drugim domem, wybierz „Domowe Przedszkole”, które posiada dwa swoje oddziały w Krakowie.

Szeroki program edukacyjny

Przy wyborze dobrego przedszkola warto zwrócić uwagę na jego program edukacyjny. Najlepsze placówki niepubliczne współpracują w tej kwestii z psychologami, pedagogami, a także Ministerstwem Edukacji Narodowej. Dzisiaj najlepiej wybierać przedszkola, które stawiają nie tylko na opiekę nad dzieckiem w godzinach pracy ich rodziców, ale te które przede wszystkim są w stanie kształtować rozwój młodego człowieka. We wielu polskich miastach powstają placówki, które zajmują się rozwojem intelektualnym i emocjonalnym dziecka, jego umiejętnościami społecznymi, przedsiębiorczymi, a także twórczymi. Dobre przedszkole realizuje swój program edukacyjny poprzez zabawy interaktywne, taniec, muzykę, śpiew, plastykę, nauką języka obcego, wycieczki, zajęcia ruchowe oraz przede wszystkim w ramach komfortu i radości dziecka. Jego zaangażowanie i indywidualne podejście do jego możliwości są dla pracowników dobrych przedszkoli najważniejsze.

Opracowanie:
Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz