Materiał Partnera

Szukasz mieszkania? Skorzystaj z pomocy pośrednika nieruchomości

Szukasz mieszkania? Skorzystaj z pomocy pośrednika nieruchomości

Kupując nowe mieszkanie możemy zdać się na własną wiedzę lub skorzystać z pomocy pośrednika nieruchomości. Jakie są zalety tej drugiej opcji? Postaramy się je przybliżyć w poniższym artykule.

W czym może pomóc pośrednik nieruchomości?

Bezpieczeństwo całego procesu kupna mieszkania oraz duża oszczędność czasu – to są dwie główne zalety współpracy z pośrednikiem nieruchomości, który jest bardzo przydatny w całym procesie transakcji. Pomaga w wyszukaniu ofert w oparciu o preferencje klientów, jest obecny w realizacji kupna oraz wydaniu nieruchomości. Bezpieczeństwo polega natomiast na reprezentowaniu interesów klienta. Pośrednik często potrafi wychwycić pewne niezgodności podczas procesu kupna i ostrzec przed nimi, a także dzięki dobrej znajomości rynku i doświadczeniu w przeprowadzaniu podobnych transakcji – wynegocjować korzystną cenę adekwatną do stanu nieruchomości.

Warunki współpracy z pośrednikiem nieruchomości

Decydując się na współpracę z pośrednikiem nieruchomości powinniśmy na pierwszym spotkaniu przedstawić swoje potrzeby, oczekiwania, możliwości oraz opisać preferencje dotyczące nowego mieszkania, takie jak: lokalizacja, standard i warunki finansowania. Następnie podpisujemy umowę pośrednictwa, która musi być zawarta w formie pisemnej. Należy pamiętać, aby zawierała numer licencji pośrednika, a także oświadczenie o posiadanym ubezpieczeniu od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Przy podpisywaniu umowy ustalamy również wielkość prowizji dla pośrednika, ale może ona być również negocjowana w zależności od wartości nieruchomości.

Podsumowując, wynajęcie pośrednika nieruchomości na pewno się opłaca. Taki ruch pomoże nam bowiem w uniknięciu dodatkowych kosztów podczas zakupu mieszkania i pozwoli na zaoszczędzenie czasu potrzebnego na wyszukanie odpowiednich ofert – twierdzi ekspert firmy Westor, której pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jest głównym profilem działalności.
Oceń artykuł (1)
5.0
Komentarze
Dodaj komentarz