Artykuł sponsorowany

Sztancowanie – dobre rady

Sztancowanie – dobre rady

Sztancowanie, to proces wykrawania z tektury lub kartonu opakowań wg. projektu. Poprawne wykonanie tej czynności wymaga zastosowania profesjonalnych narzędzi oraz materiałów niezbędnych do uzyskania pożądanych efektów. Jakie więc materiały należy zastosować?

W zakresie sztancowania płaskiego niezwykle istotne jest bigowanie, czyli możliwość poprawnego i łatwego zaginania. Niezbędne są do tego kontrbigi. Firma Interas jest wyłącznym przedstawicielem niemieckiego producenta kontrbigów, Cito System GmbH. W swojej ofercie posiadamy pięć rodzajów kontrbigów, które możemy zastosować w procesie produkcji opakowań w zależności od nakładów, rodzajów tektur oraz projektu opakowania. Nowoczesne kontrbigi charakteryzują się stabilną podstawą oraz odpowiednimi materiałami użytymi do ich produkcji. Zapewniają one uzyskanie odpowiednich prędkości wykrawania, stałe stabilne parametry bigowania, eliminują problemy pękania tektur oraz zapewniają poprawność składania pudełek.

Kontrbigi firmy Cito mają zastosowanie do tektur litych, falistych oraz  kaszerowanych.

Jakie jeszcze materiały są niezbędne w procesie wykrawania?

Niezbędne produkty i akcesoria.

Montaż kontrbigów na matrycach wykrawających ( wykrojnik) wymaga posługiwania się specjalistycznymi narzędziami do przycinania kontrbigów. Zaliczamy do nich przede wszystkim nożyce stołowe z przymiarem, ułatwiające precyzyjne docięcie kontrbigów pod odpowiednimi kątami z dwóch stron. Kolejnymi są nożyce ręczne, z zastosowaniem do ciecia kontrbigów o podkładzie metalowym.

Co jeszcze możemy wykorzystać?

Taśmy papierowe i metalowe do korygowania wysokości noży przy wykrojnikach. Folie rysunkowe do wyklejek, papier kalibrowany, kalki kopiujące, to materiały niezbędne do wykonania wyklejki.

Oferta firmy Interas obejmuje również 1 mm. płyty sztancujące do automatów wykrawających, płyn Citosol służący do zmywania i odtłuszczania tych płyt.

Do mostków podtrzymujących z kolei zastosowanie mają nacinarki ręczne i tarcze szlifujące, to kolejny element potrzebnych materiałów do sztancowania płaskiego. W zależności od potrzeb lub preferencji można zaopatrzyć się w tarcze korundowe lub diamentowe.

We właściwym doborze wszystkich produktów można liczyć na rzetelną i fachową pomoc przez wyspecjalizowany zespół osób zajmujący się obsługą klientów.

Oceń artykuł (0)
0.0
Komentarze
Dodaj komentarz